banner51

Çeşme İçin Fikrim Var

Çeşme Turistik Otelciler Birliği, Çeşme ve Alaçatı'nın bir dünya markası olması yolunda, fikri olan herkesi buluşturacak önemli bir projeyi başlattı. Proje kapsamında, Çeşme için bir fikri olan herkes, bunu internet sitesi üzerinden paylaşacak, daha sonra seçilen projeler hayata geçirilecek.

 

Çeşme Turistik Otelciler Birliği, Çeşme'nin tüm dünya üzerinde hak ettiği noktaya varması adına, hayli önemli bir proje başlattı. Alaçatı ve Çeşme için fikri olan herkesi, bir web sayfası üzerinde buluşturacak proje, Mayıs ayına dek sürecek. ÇEŞTOB Yönetim Kurulu Başkanı Veysi Öncel ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yakup Demir, ÇEŞTOB üyeleri ile birlikte, projeyi basına tanıttı.
 
İsteyen herkes, www.cesmeicinfikrimvar.com adresine girerek, fikrini paylaşabilecek. Mayıs ayından sonra, gerçekçi projeler, sanatçılardan, mimarlara ve mühendislere kadar farklı bir yelpazeyi barındıran bir uzman kurul tarafından değerlendirilecek.
 
Veysi Öncel, bu çalışmanın kesinlikle siyasi bir yönünün olmadığını, ve görüştükleri her kurumdan, Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan önemli destekler aldıklarını kaydetti. Öncel, seçimlerde de, bu projeleri destekleyecek adayların arkasında olacaklarının ve amaçlarının sadece Çeşme'ye hizmet olduğunu vurguladı. Öncel, Çeşme'nin gelecek 5 yılını şekillendirirken, uzun vadede bölgeyi dünyanın önemli bir turizm destinasyonu haline getirmek için çalışacaklarını ifade etti. Veysi Öncel, renk düzenlemelerinden, film ve festivallere kadar çok farklı projelerin ortaya çıkacağına inandıklarını belirti. Başkan Yardımcısı Yakup Demir de, Twitter ve Facebook gibi sosyal mecralarla, en az bir milyon kişinin bu projeye dahil olmasını hedeflediklerini söyledi.
 
Çeşme'ye dair gündemi de değerlendiren ÇEŞTOB Başkanı Öncel, Travel Turkey Fuarı'na katılmamaları konusuna da açıklık getirerek; İZFAŞ'ın uyguladığı ticari politikaya karşı bir tavır aldıklarını açıkladı.
 
Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2012, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER