banner9

Çeşme Hem Bayrama Hem Sezona Hazır

Çeşme Belediyesi olarak, bayram tatiline de sezona da hazır olduklarını ifade eden Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, festival ve etkinliklerle dolu bir yaz sezonu geçirileceğini söyledi.

Çeşme Hem Bayrama Hem Sezona Hazır
 
Çeşme Belediyesi’nin bütün ekipleriyle ve her yönüyle yaz sezonuna hazır olduğunu vurgulayan CHP’li Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Çeşme’nin dolu bir sezon geçireceğine inandıklarını belirterek turizmde yaşanan sıkıntılardan etkilenmeyeceklerini savundu.
 
Ramazan ayında doğal olarak boşluklar bulunduğunu anlatan Dalgıç, "Çeşme’nin bütün bölgelerinde yapılan, temizlik, yol çalışması, park, refüj düzenlemeleriyle sezona hazırlandık. İşletmeler de hazır. Çeşme’deki işletmelerin yüzde 99’u açıldı. Bayramı bekleyen veya yeni açılacak birkaç işletme var. Yaz sezonunu dolu dolu geçireceğimize inanıyorum. Bugün 5’inci Uluslararası Çeşme Open Satranç Yarışmamız başlıyor. Çok sayıda konuğumuzu ağırlıyoruz. Ardından 1-2 Temmuz’da Ilıca mahallemizde ’Ata’ya Saygı’ etkinliğimiz olacak. Ekim ayı ile birlikte diğer festivallerimiz başlamış olacak. Triatlon yarışmamız, 6-7 Ekim gibi gerçekleştirilecek. 4-5 Kasım tarihlerinde Velotürk Gran Fondo Bisiklet Yarışları’nın ikincisini gerçekleştireceğiz. Kayıtları başladı. Şimdiden yoğun talep var. Bu etkinlikler ve sonbaharda yapacağımız festivaller ile sezonu uzatmayı amaçlıyoruz" diye konuştu.
 
 
Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2017, 14:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER