banner9

Çeşme Hafta Sonu Yine Dopdolu

İzmir’in Çeşme İlçesi 1-2 Ekim tarihlerinde Asics Weekend Yarı Maratonu ve Türkiye’nin ilk ve tek Slow Food Köyü olan Germiyan’da düzenlenecek Germiyan Ekmek Festivali’ne ev sahipliği yapacak.

Çeşme Hafta Sonu Yine Dopdolu
 
Yaz mevsimi bitmesine karşın Çeşme’deki etkinlikler son bulmadı. 1 Ekim Cumartesi günü, Asics Weekend yarışları öncesi, Cumhuriyet Meydanı’nda saat 12.00’de Zumba gösterisi gerçekleştirilecek. Saat 15.15’de başlayacak 6-7, 8-9 ve 10-12 yaşlarındaki minik koşucuların katılacağı koşuların ardından saat 16.00’da, 21.1 kilometrelik Yarı Maraton Koşusu start alacak. Saat 16.15’te 5 kilometrelik Çeşme 5K Run koşusunun startının verilmesinin ardından, koşular Çeşme’nin en güzel koylarından birisi olan Ayayorgi Koyu’nda sona erecek. Asics Weekend birinci günü, ödül töreni ve aynı akşam Paparazzi Beach Clup’taki Happy Run Party ile son bulacak. Asics Weekend’in ikinci gününde ise Ayayorgi Koyu’nda, saat 10.00’da, 1.5 kilometrelik yüzme yarışı gerçekleştirilecek. Asics Weekend, yüzme yarışı ödül töreninin ardından zumba gösterisi ile sona erecek.
 
Çeşme’de bu hafta sonu gerçekleştirilecek ikinci etkinlik ise Çeşme Belediyesi tarafından düzenlenen Germiyan Ekmek Festivali olacak. Geçtiğimiz Mayıs ayında Türkiye’nin ilk ve tek Slow Food Köyü seçilen Germiyan, festival nedeniyle renkli görüntülere sahne olacak. Germiyan evlerinin dış duvarları rengarenk desenlerle boyanırken, Germiyan’ın kültürel değerlerinin ve geleneksel tadlarının sunumu ve tanıtımı da gerçekleştirilecek. Germiyanlı üreticilerin ve ev kadınlarının üretimlerinin satılacağı stantlarla Germiyan ekonomisinin hareketlenmesi beklenirken, en güzel Germiyan ekmeği de yarışma sonunda belirlenecek. Festival kapsamında, yöresel Kopanisti Peyniri’nin ve yöresel sabunların yapımı da uygulamalı olarak gösterilecek.
 
DHA
Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2016, 09:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER