Çay Mahallesi'ne Kapalı Pazar Yeri

Bayraklı Belediyesi, Çay Mahallesi’ne 7 bin 143 metrekare alana sahip kapalı pazar yeri yapacak. Pazar yerinin bodrum katında 54 araçlık otopark bulunacak.

Çay Mahallesi'ne Kapalı Pazar Yeri
Mevcut pazar yerlerini yenileyen ve ihtiyaç duyulan noktalarda çok amaçlı pazar yerleri inşa eden Bayraklı Belediyesi, Osmangazi Mahallesi’nden sonra Çay Mahallesi’nde pazar yeri projesinin temelini attı. Proje tamamlandığında pazar yeri 2 bin 407 metrekare bodrum kat, 2 bin 368 metrekare zemin kat ve 2 bin 368 metrekare 1. kat olmak üzere toplamda 7 bin 143 metrekare alana sahip olacak. Bodrumda 54 araçlık otoparka sahip projede, pazarın kurulmadığı günler zemin ve birinci katın kullanılmasıyla birlikte kapasite 150 araca çıkacak. Pazar yeri katlarına 2 asansör ile ulaşmak mümkün olacak. Engelli vatandaşlar için de asansör bulunurken pazara gelen vatandaşların pazar arabalarıyla katlar arasında geçişi için yürüyen bantlar bulunacak.
 
PROJE KISA SÜREDE TAMAMLANACAK
 
Pazar yerlerinin bölge halkının büyük bir ihtiyacını karşılayacağına dikkat çeken Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Zaman ilerledikçe birçok alışkanlığımız değişebilir ama pazardan alışveriş yapmaya devam ediyoruz. Bu alışkanlığımız değişmiyor. İyi ki de değişmiyor. İlçemizdeki Pazar yerlerinin tamamını yakınını elden geçirdik. Eksiklerini getirdik. Modernleştirdik. İhtiyaçlara göre de yeni ama çok amaçlı pazar yerleri yapıyoruz. Vatandaşlarımız pazarın kurulmadığı günlerde burayı otopark olarak da kullanabilecek. Yürüyen merdiven bantlar aracılığı ile katlar arası ulaşım sağlanacak. Pazar arabasıyla alt ve üst katlarda alışveriş yapmayı kolaylaştıracağız. Birkaç mahallenin faydalanacağı bir pazaryeri olacak. Proje kısa sürede tamamlanacak" dedi.
Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2015, 09:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER