banner51

Canavar'a Ömür Boyu

İzmir Karşıyaka’da, birlikte içki içtiği arkadaşı 31 yaşındaki Nazım Kurtuldu’yu, tartışma sonrasında hem yürütüp hem de kırık şişeyle yaralayan, kan kaybından yere düşünce de boğazını ve yüzünü keserek yaptığı işkenceyi cep telefonuna kaydeden 29 yaşındaki Emin Atik ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Karar duruşmasında, Emin Atik'in özür dilediği Nazım Kurtuldu’nun ailesi tepki gösterdi.

Canavar'a Ömür Boyu

Şemikler 6185/3 sokak üzerindeki trafo yanındaki boş arsada 2012 yılının Mayıs ayında ceset gören vatandaşlar, polise ihbarda bulundu. Ekiplerin araştırmasında, ölen kişinin kuaförlük yapan 31 yaşındaki Nazım Kurtuldu olduğu belirlendi.

Olay yeri çevresindeki araştırmalar sırasında Nazım Kurtuldu’ya ait olan ve yaklaşık bir kilometre boyunca yola damlayan kan izlerine rastlandı. Olayın ardından evine gidip üzerini değiştiren, kan bulaşmış elbiselerini çöp konteynerine atan Emin Atik ise, yardım istemek için kız arkadaşının yanına gitti. Birlikte Karşıyaka sahil boyunda oturup konuştuğu kız arkadaşı L.Y., anlattıklarından şüphelendiği Emin Atik'i olay yeri yakınlarında gördüğü polise teslim etti. Atik'in telefon kayıtlarını inceleyen polis, en son görüştüğü kişiler arasında Nazım Kurtuldu’nun olduğunu görünce gözaltına aldı.

Emniyetten adliyeye sevk edildiği sırada, neden böyle bir şey yaptığını soran gazetecilere "Allah istedi" diye yanıt veren Atik'in, Nazım Kurtuldu’yu yürüterek kırık şişeyle yaralamayı sürdürdüğü, daha fazla dayanamayıp kan kaybından düştüğü yerde ise bir yandan boğazını kesip yüzünü çizerek işkence yaptığı, aynı zamanda bu korkunç anları, 'Kendisinden korkulması gerektiğini' söyleyerek cep telefonuna kaydettiği ortaya çıktı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2013, 15:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER