banner9

Canan Tan Okurlarıyla Buluştu

Edebiyat dünyasının güçlü kalemi, usta yazar Canan Tan, Karabağlar Belediyesi tarafından düzenlenen söyleşi ve imza gününde sevenleriyle bir araya geldi. Canan Tan, eserlerine de konu olan yaşadığı yerlerle ilgili anılarının yanı sıra, dinleyicilerle soru-cevap şeklinde keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Canan Tan Okurlarıyla Buluştu
 
Karabağlar Belediyesi’ne bağlı Bozyaka Kültür Merkezi’nde düzenlenen söyleşiye Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, Karabağlar Kent Konseyi Başkanı Seniye Nazik Işık ile çok sayıda izleyici katıldı. Etkinlik öncesi yazar Canan Tan’a “Hoşgeldiniz" diyen ve kendisine Karabağlar’ın kapılarının her zaman açık olduğunu belirten Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, önümüzdeki dönemde bu tür etkinlikleri daha çok düzenleyeceklerini söyledi. Kültür merkezlerinin sayısını arttırarak Karabağlar’ın, kültür ve sanatın bolca yaşandığı bir ilçe olmasını hedeflediklerini dile getirdi.
 
Yazar Canan Tan da edebiyatı sevmesine rağmen eczacılık okuduğunu ve okuldan mezun olur olmaz evlenip Diyarbakır’a gittiğini anlatarak, "Hesaplar alt üst oldu. Şikayetçi ya da pişman değilim. Diyarbakır’a gitmesem ’Piraye’yi yazamayacaktım. Eczacı olmasam da ne ’Eroinle Dans’ ne de ’En Son Yürekler Ölür’ü yazabilirdim" diye konuştu.
 
Söyleşiye katılanlarla soru-cevap şeklinde sohbet gerçekleştiren Canan Tan’a konuşmasının sonunda Karabağlar Belediye Başkan Yardımcısı Alev Ağrı tarafından çiçek sunuldu. Yazar Tan, söyleşi sonunda ’Kelepçe’ isimli kitabını imzaladı.
Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2016, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER