banner9

Can Dostları İçin Çağrı

Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, sokakta yaşayan kediler için parklarda bulunan otomatik sulukların yanına mama kapları da yerleştirdi. Hayvanseverlere bu mama kaplarının boş kalmaması için çağrıda bulunuldu.

Can Dostları İçin Çağrı
 
Sahipsiz sokak hayvanlarının bakım ve tedavileriyle ilgilenen Bayraklı Belediyesi görevlileri, kediler için ilçedeki parklara mama kabı da koydu. Sokak kedilerinin haşere ile mücadelede de etkin rol oynadığını belirten Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri, kediler sayesinde 30 bin haşerenin üremesini engellediğini vurguladı. Yetkililer, "Kedilerin toplu taşıma araçlarında ellerimizle temas ettiğimiz yerlerden 10 kat daha temiz olması, sokakta yaşamalarına karşın temizlik konusunda ne kadar da titiz olduklarını göstermektedir" dedi.
 
KISIRLAŞTIRMALARI YAPILIYOR
 
Bayraklı Belediyesi bünyesinde can dostlarının kontrollü üremelerini sağlamak için kısırlaştırma işlemi de yapılıyor. Kedilere kısırlaştırma işleminin yanı sıra diğer bütün hastalıklara karşı aşı uygulaması da gerçekleştiriliyor. Veteriner hekimler tarafından son altı ayda 500 kedinin kısırlaştırılması, iç-dış parazit tedavileri ve aşılamaları yapıldı. Hayvanseverler sokaklarında besledikleri can dostları için 371 66 82 numaralı telefondan randevu alıp, kısırlaştırma ve aşılama işlemlerini ücretsiz olarak yaptırabiliyor.
 
HAYVANSEVERLERE ÇAĞRI
 
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Göreve geldiğimiz günden bu yana hayvanseverlerle ortak çalışmalar yürütüyoruz. Bu dünyada, can dostlarımızla birlikte yaşıyoruz. Hepimizin kapısının önünde bir kedisi vardır. Şimdi onlar için parklarımıza mama kabı da koyduk. Biz belediye olarak üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz. Bu noktada hayvanseverlere de önemli görevler düşüyor. Bu kapları boş bırakmayalım. Markete alışverişe gittiğimizde onları da unutmayalım. Sokak kedilerini kısırlaştırarak kontrolsüz üremenin önüne geçiyoruz. Uzmanlar da bunu tavsiye ediyor. Kısırlaştırma işlemi ile birlikte can dostlarımız birçok hastalıktan da korunmuş oluyor" dedi.
Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2016, 11:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER