Can Dostlara Kalıcı Yuva!

Can dostları ağır hava şartlarından korumak için kış ayları başından bu yana sokaklara 500 adet strafor ‘kedi evi’ yerleştiren Karşıyaka Belediyesi, bu kez de kedilere kalıcı yuvalar kazandırmak için çalışma başlattı. 8 kapısı bulunan ve onlarca kedinin barınabileceği kalıcı kedi evlerinin ilki, Bostanlı Balıkçı Parkı’na yerleştirildi.

Önümüzdeki günlerde, sahipsiz kedilerin yoğun olduğu diğer sokak ve parklara da kalıcı kedi evleri kazandırılacak. Yeşil kırmızı renkleri ve estetik tasarımıyla dikkat çeken kedi evlerinin korunması ve bakımı ise Yerel Hayvan Koruma Gönüllüleri ile belediye işbirliğinde gerçekleşecek. 
 
EKİPLER TAKİPTE
 
Can dostların giderek ağırlaşan kış koşullarından etkilenmemesi için çalışmalarına hız verdiklerini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Can dostlarımızı her zaman olduğu gibi kış aylarında da kaderlerine terk etmiyoruz. Kedi evleri çalışmamızın yanı sıra, sokak hayvanlarımızın her türlü bakım ve beslenme ihtiyaçlarını da karşılıyoruz. Bunun için de Veterinerlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz alarmda bekliyor” dedi. 
 
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2015, 13:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER