Çamdibi'ne Semt Polikliniği Sevinci

İzmir’in Bornova İlçesi Çamdibi Semti’nde, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlı olarak yapılan Semt Polikliniği törenle açıldı. Toplam 28 odalı ve 16 branşta hizmet verecek poliklinikte günde yaklaşık bin muayene yapılması planlanıyor.

Çamdibi'ne Semt Polikliniği Sevinci
Çamdibi Semti Barbaros Mahallesi’de yaklaşık bir yıllık çalışmanın ardından yapımı tamamlanan İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çamdibi Semt Polikliniği’nin açılışı için saat 14.30’da tören düzenlendi. Törene, Vali Yardımcısı Celal Ulusoy, AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Uluma, Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Emin Erbaycu, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Gökhan Akbulut, Bornova Kaymakamı Mustafa Gündoğan ve Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, doktorlar ve bölgede yaşayanlar katıldı. Prof. Dr. Akbulut, "Sağlık hizmetlerini çok büyük bir hastanenin içinde yürütmeye çalışırken, o kalabalığın içinde bazen yeterince kaliteli hizmet veremediğimizi düşünüyoruz. Bu hizmeti olabildiğince halkımızın yaşadığı alanlara yaymak hedefi içindeyiz. Bu nedenle de semt polikliniğini açmayı planladık. Birkaç tane daha semt polikliniği açma planımız var. Bu projeyi başlattığımızda hem burada yaşayanlar hem de bu bölgenin yöneticilerinin çok heyecanlı olduğunu gördük. Hem ilgililer hem de halkımızın katkılarıyla tesisi açmayı başardık" dedi.
 
Daha sonra törene katılan protokol üyeleri, bin metrekarelik alana sahip, 28 odalı semt polikliniğinin açılışını yaptı, binayı gezdi. Günde yaklaşık bin muayenenin yapılmasının planlandığı poliklinikte, Genel Cerrahi, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Ortopedi, Kadın Doğum, İntaniye, Nöroloji, Kulak Burun Boğaz Hastalıkları, Göğüs Hastalıkları, Üroloji, Kardiyoloji, Dahiliye, Psikiyatri, Beyin Cerrahi, Aile Hekimliği, Göz ve Cildiye olmak üzere 16 branşta hizmet verilecek.
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2015, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER