banner9

Çam'dan Oy Kullanın Çağrısı

Cumhuriyet Haftası dolayısıyla Cumhuriyet Kadınları Urla Şubesi tarafından Aren Beach Club’ta kahvaltılı toplantı düzenledi.

Çam'dan Oy Kullanın Çağrısı
Yoğun ilgi gören kahvaltıya CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, CHP Urla İlçe Başkanı A. Bahri Yalaz, Belediye Meclis Üyeleri, Dokuz Eylül Üniversitesi’ndan tarihçi Yrd. Doç. Dr. Türkan Başyiğit, Cumhuriyet Kadınları Urla Şube Başkanı Münevver Saygı ve dernek üyeleri, Balbay’a Özgürlük Girişimi İzmir Sorumlusu Gürol Saygı, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve üyeleri, siyasi parti üyeleri ve Urlalı vatandaşlar katıldı.
 
Kahvaltılı toplantının açılış konuşmasını Cumhuriyet Kadınları Urla Şube Başkanı Münevver Saygı yaptı. Daha özgür daha güzel bir Türkiye için mücadele edeceklerini belirten Saygı, "Bilhassa Atamızın bize sağladığı Cumhuriyet’in nimetlerinden yararlanan siz kadınlara düşüyor. Sizler Cumhuriyetinize sahip çıkacaksınız. Mücadele edeceğiz çünkü bu dönem biterse baskılı dönem gelirse en çok ezilen en çok horlanan, eve kapatılmak istenen siz kadınlar olacaksınız. Onun için torunlarınıza, çocuklarınıza ve yakınlarınıza Cumhuriyet’in değerlerini Atatürk’ün bize bıraktığı mirası anlatın. Anlatın ki onlar da haklarına sahip çıksınlar" diye konuştu.
 
"VATAN BORCUMUZDUR"
 
Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar da zorlu bir süreçten geçildiğini belirterek, "Hepimizin ciğeri yanıyor. Cumhuriyet’e ve bize sağladığı değerlere sahip çıkmak bizim boynumuzun borcu hatta vatan borcumuzdur. Özellikle sivil tolum kuruluşları ve kadın dernekleriyle kadınların çok aktif olduğu bir ilçe Urla. Her zaman söylüyorum biz Urla’dan bir ışık yakacağız önce İzmir sonra Türkiye aydınlanacak. Hepinize çok güveniyorum. Böyle bir ilçede yaşıyor olmak benim için çok gurur verici" dedi. "Kadını toplumda nasıl daha çok var edebiliriz" diyerek Urla’da çalışmalar yaptıklarını söyleyen Uyar, "Bugün benim konuşmamın sebebi olan Atama teşekkür ediyorum, kadınlara seçme ve seçilme hakkını birçok ülkeden daha önce verdiği için. Bu değerlere sahip çıkmamız lazım. Cumhuriyet’in sizin gibi aydınlık yüzlere ihtiyacı var" diye konuştu.
 
ÇAM’DAN OY KULLANIN ÇAĞRISI
 
CHP İzmir Milletvekili Musa Çam da "Cumhuriyet’in kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği laik ve demokratik Cumhuriyet’i sonsuza kadar korumak ve kollamak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bugün burada olan herkese çok teşekkür ediyorum" dedi. 1 Kasım’da yapılacak olan seçimin Türkiye açısından bir dönüm noktası olduğunu dile getiren Çam, tüm vatandaşlara oy kullanma çağrısı yaptı.
 
Geçmişten günümüze tarihin basamaklarını anlatan Yrd. Doç. Dr.Türkan Başyiğit, Cumhuriyet’in farz olduğunu anlayabilmek için geçmişe dönmek gerektiğini belirtti. "Cumhuriyet benim burada konuşuyor olabilmem" diyen Başyiğit, ebeveynlerin çocuklarına örnek modeller yaratmaları gerektiğini vurguladı.
Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2015, 10:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER