banner9

Çam'dan Fişleme İddiası

CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, İzmir’in değişik semtlerinde kahve ve broşür dağıtan Binali Yıldırım’ın ekiplerinin dağıtılanları almayanların isimlerini bir kağıda yazdıklarını öne sürdü.

Çam'dan Fişleme İddiası
Yazılı açıklama yapan Musa Çam, tanık olanların kendisine anlattığına göre Ak Parti Milletvekili adayı Binali Yıldırım’ın ekiplerinin seçim çalışmalarında dağıttığı broşür ve diğer malzemeleri almayanların adlarını yazdıklarını iddia etti. Bunun tam bir fişleme operasyonu olduğunu söyleyen Çam, “Yıldırım İzmir’de seçim çalışması yaptığından bu yana bir korkutma, sindirme yöntemini kullanmaktadır. Aslında partisinin genel başkanının Van’da beyaz Toros çıkışı yapması gibi Yıldırım da burada geleneği sürdürüyor. Ne yapacaksınız bu isimlerin üzerine Torosları mı sürdüreceksiniz? Yıldırım bu vahim olayı açıklamak zorundadır" dedi.
 
AKP adayı Yıldırım’ın her fırsatta, her söyleşide, her platformda tek düşüncesinin yerel yönetim olduğunu belirten CHP Milletvekili Çam, “Aklı bir dönem öncede, ’yerel’e takılmış kalmış. Birisi genel seçimlere aday olduğunu hatırlatsın. Rakibinin Aziz Kocaoğlu olmadığını söylesin artık. Tek düşüncesi İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Kocaoğlu. Her yerde bunu konuşuyor. İyi ki bu seçimde aday oldu yoksa içinde kalacak, patlayacakmış bu konuları dile getirmezse. Ne kadar üzülmüş yerel seçimlerdeki başarısızlığına, hala hazmedememiş. Madem bu kentin ekonomisini çok önemsiyorsun, kimse konuşmuyor diye dert yanıyorsun o zaman sen konuş. Hükümet gücünü arkana alıp, yerel yönetim vaatleri vermek yerine, sen anlat ekonomiyi. İzmir’e gelip nereden eleştireyim de, kendime prim yapayım dediğin planların tutmuyor. İzmirlinin bunlara karnı tok" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2015, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER