banner51

Çalışmalar Tüm Hızıyla Sürüyor!

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Bornova Belediyesi işbirliğinde yürütülen 57. Topçu Tugayı Yolu çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi'ni Manisa Yolu'na bağlayacak yolda süren çalışmaları, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe ile birlikte inceledi. Başkan Atila, “Bu bağlantı sadece Bornova’nın değil, İzmir’in trafiğini de rahatlatacak” dedi.

Çalışmalar Tüm Hızıyla Sürüyor!
Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi'ni Manisa Yolu'na bağlayacak 57. Topçu Tugayı Yolu'nun yapım çalışmaları, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bornova Belediyesi işbirliğinde hızla devam ediyor. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, büyük bir bölümü biten çalışmaları Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe ile birlikte inceledi. Yolun tamamlanmasıyla birlikte Manisa yönünden gelen araçların Bornova Merkez'e geçişinin kolaylaşacağını söyleyen Başkan Olgun Atila, "Büyükşehir Belediyesi’nin Bayraklı Smyrna Meydanı ile Bornova Çevreyolu Kavşağı arasında kesintisiz ulaşım için hizmete açtığı Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi, şimdi de Manisa Yolu'na kadar uzatılıyor. Yolun büyük bölümü açıldı. Yapılacak kamulaştırmanın ardından tamamı açılacak. Bu bağlantı sadece Bornova’nın değil, İzmir’in trafiğini de rahatlatacak” dedi. 
 
İzmir trafiğini rahatlatacak
 
528 Sokak ile 467 Sokak kesişiminden başlayarak Malazgirt İlkokulu’nun önüne kadar açılması planlan toplam 680 metrelik Topçu Tugayı Yolu, Bayraklı Smyrna Meydanı’ndan başlayıp Bornova Çevreyolu Kavşağı’na kadar kesintisiz bir bulvar olarak kent içi ulaşımda önemli bir işlev gören Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi’ni İstanbul Caddesi’ne (Manisa Yolu) bağlayacak.  Böylece araçlar Bornova’nın merkezine, çevre yollarına, üniversite ve hastane kavşaklarındaki yoğun trafiğe takılmadan girebilecek.
 
Tugay içindeki çalışmalar tamamlandı
 
Bornova Belediyesi bu önemli çalışma kapsamında, Milli Savunma Bakanlığı ile yapılan anlaşma gereği yıkılan bahçe duvarının yerine iç kısımda 1100 metre yeni istinat duvarı yaptı. Kalan 190 metrelik kısım ise yapılacak kamulaştırmanın ardından tamamlanacak. Yine aynı iş kapsamında Bornova Belediyesi 57. Topçu Tugayı'na 1 nizamiye binası, 2 adet depo ve 2 adet nöbetçi kulübesi yaptı. 
 
Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2014, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER