'Çalışma Hayatında Öncelik İnsan'

AK Parti İzmir Milletvekili adayı Kerem Ali Sürekli, 13 yıllık iktidarlık döneminde çalışma hayatında bir çok yeniliğe imza attıklarını ifade ederek, “İktidara geldiğimizde çalışma hayatında bir çok yenilik yapacağız. Çalışma hayatında önceliğimiz insandı yine insan olacak" dedi.

'Çalışma Hayatında Öncelik İnsan'
Karşıyaka ilçesinde esnafla bir araya gelen Sürekli, kayıt dışı çalışmayı minimuma indireceklerini belirterek çalışma hayatıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu. Kayıt dışını azaltarak istihdamın gelişimine sağlıklı bir zemin oluştururken, işletmelerin rekabet gücünü artıracaklarını anlatan Sürekli, "Kıdem tazminatı sisteminde yaşanan sorunların çözümü amacıyla sosyal taraflarla diyalog içinde mevcut durum tespiti ve mevzuat çalışması yapacağız. Mevzuat düzenlemesi yaparak fazla çalışma sürelerinin aşılması halinde işverenlere idari para cezası verilmesini sağlayacağız. Özel sektör işletmelerinde eğitim birimleri kurulmasını teşvik edeceğiz. Özel sektör, meslek kuruluşları ile işçi ve işveren kuruluşlarının meslek eğitimi vermelerini özendireceğiz. Sektörden gelen talepler doğrultusunda iş ve eğitim dünyası için gerekli olan Ulusal Meslek Standartları hazırlanıp yürürlüğe konulacak, yürürlükteki standartlar en geç 5 yılda bir güncellenecektir" dedi.
 
Sürekli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı İzmir 2.Bölge 1.Sıra Milletvekili adayı Nükhet Hotar ve AK Parti İzmir Milletvekili adayı Tansu Kaya’nın da bulunduğu Çiğli teşkilatının verdiği vefa yemeğine katıldı.
 
 
Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2015, 12:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER