Çalışan Gazeteciler Optimum'da Buluştu

İzmir Optimum Outlet yönetimi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü öncesinde basın mensuplarının bu özel gününü kutlamak amacıyla İzmir medyası ile kahvaltıda bir araya geldi.

Çalışan Gazeteciler Optimum'da Buluştu
Rönesans Holding Yönetim Kurulu Üyesi, Kurumsal İletişim ve Varlık Yönetimi Grup Başkanı Süha Günel ve İzmir Optimum Outlet Avm Müdürü Hilmi Noyan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen sohbet toplantısına İzmir Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel ile yerel, bölgesel ve ulusal basının temsilcileri katıldı. 
 
Süha Günel,  212 sayılı basın yasasının yürürlüğe girişinin yıldönümünde, Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş bünyesindeki diğer AVM’lerde de toplantılar gerçekleşeceğini; ama İzmir basını ile öncelikle bir araya gelmek amacıyla 10 Ocak kutlamasını erkene aldıklarını ifade etti ve davete katılan basın mensuplarına teşekkür etti.
 
Sıcak ve neşeli bir havada geçen toplantıda gazetecilik mesleğinin zorluklarına dikkat çeken Rönesans Holding Yönetim Kurulu Üyesi, Kurumsal İletişim ve Varlık Yönetimi Grup Başkanı Günel, ‘’Bu meslek zor olduğu kadar onurlu bir görev. Fedakârlık isteyen bu mesleği icra eden tüm gazetecileri yürekten kutluyorum’’ dedi.
 
Toplantıda, uluslararası inşaat sektörü dergisi Engineering News Records’un (ENR) geçen yıl yayınladığı En Büyük Uluslararası Müteahhitler Listesi'nde Rönesans Holding’in Türkiye’nin en büyük, dünyanın da 64’üncü büyük inşaat firması olduğunu ifade eden Günel,  yakın gelecekteki hedefin, Dünyanın ilk beşi arasında yer almak olduğunu sözlerine ekledi. 
Günel, alışveriş merkezi yatırımlarına da dikkat çekerek 2013 yılında 3 AVM açtıkları bilgisini verdi.  Optimum’dan sonra ikinci alışveriş merkezi markası olan Piazza’nın ilk halkasını Samsun’da, ikinci halkasını Kahramanmaraş’ta, üçüncü halkasını ise Şanlıurfa’da hizmete açtıklarını belirten Günel, “Türkiye’deki yatırım portföyümüzde bulunan 11 AVM’de yaklaşık 500 bin m2 kiralanabilir alana ulaştık. Bu AVM’lerimiz 190 milyonu aşan sayıda ziyaretçi ağırlamışlardır. 12 bin kişiye de iş olanağı sağlanmıştır’’ dedi. 
 
Günel, 30 Mart 2012’de açılan İzmir Optimum’un İzmir ve Ege’nin buluşma adresi olduğunu belirtti. 135.000 m2lik bir alana kurulu olan ve 60.000 m2lik kiralanabilir alanında 170 mağazası, 1500 araçlık kapalı, 350 araçlık açık otoparkı, sinema salonları, 390 m2 buz pateni pisti ve eğlence merkezi ile ziyaretçilerine her anlamda canlı bir yaşam alanı sunan İzmir Optimum Outlet’in, sahip olduğu yenilikler sayesinde bölgenin cazibe merkezi olduğunu hatırlatarak, “Alışveriş ve eğlenceyi bir arada sunan modern konseptimiz, İzmir ile kısa sürede uyum sağladı. İzmir bizi, biz İzmir’i sevdik. Bu nedenle, Rönesans Holding olarak İzmir’e yatırımlarımıza ayrı bir önem veriyoruz.” dedi.
 
Gerçekleştirdiği kampanyaların yanı sıra sanatsal, kültürel ve sportif aktivitelerin ve sosyal sorumluluk çalışmalarının bölge halkı tarafından takip edildiğini belirten Günel, Optimum’un gerçek haber değeri taşıyan yaratıcı ve yenilikçi etkinliklerine gösterdikleri ilgiden dolayı basın mensuplarına teşekkür etti. 
 
Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2014, 15:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER