banner51

Çakıroğlu Cinayeti Davası Başlıyor

Ege Üniversitesi’nde çıkan olaylarda, Ülkü Ocakları Eğitim Vakfı’nın Ege Üniversitesi sorumlusu Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nu öldürdükleri iddiasıyla 1’i tutuklu, 27’si tutuksuz 28 sanık hakkında açılan davanın görülmesine perşembe günü 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlanacak. Duruşma günü adliye içinde ve dışında, herhangi bir olayın yaşanamaması için polis sıkı güvenlik önlemi alacak.

Çakıroğlu Cinayeti Davası Başlıyor
Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde formasyon dersleri alan karşıt görüşlü iki grup öğrenci geçen şubat ayında kavga etti. Kavgada Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu, Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun (23) yanı sıra, karşı gruptaki Nurullah S. (26) ve yine her iki gruptan 27 öğrenci yaralandı. Bacağındaki atar damarı kesilen Çakıroğlu, yaşamını yitirdi.
 
Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından değişik zamanlarda gözaltına alınan 28 sanıktan Sosyoloji Bölümü 4’üncü sınıf öğrencisi Nurullah S. tutuklanırken, 27 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Zeki Polat, 5 ay sonra düzenlediği iddianameyi 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ne verdi. Savcı Zeki Polat, 1’i tutuklu 27’si tutuksuz sanık hakkında hazırladığı iddianame 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Davanın tek tutuklu sanığı Nurullah S., ’Kasten adam öldürmek, örgüt adına suç işlemek, örgüt üyeliği ve yaralama suçlarından  ömürboyu ve 69 yıl, diğer 27 sanık ise ’Suç dellilerini yok etmek, gizlemek veya değiştirmek ve yaralama’ suçlarından 5-48 yıl arasında hapis istemiyle yargılanmaları için dava açıldı.
 
AYRI KAPILARDAN ALINACAKLAR
 
İzmir 2’ci Ağır Ceza Mahkemesi’nde bu perşembe görülmeye başlanacak davada 1’i tutuklu 28 sanık ilk kez hakim önüne çıkacak. İzmir Emniyet Müdürlüğü’nün bu dava için adliyede özel güvenlik önlemi alacağı belirtildi. Duruşma günü her iki tarafın birbirleriyle karşılaşmaması için ayrı ayrı kapılardan adliye içine alınacağı, adliye içinde, dışında ve duruşma salonunda çok sayıda sivil ve resmi kıyafetli polisin görev yapacağı bildirildi.
 
Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2015, 16:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER