banner9

'Çakallar Fiyat Düşürmek İçin Alım Yapmıyor!'

İzmir'in tarım ve turizm ilçesinde, tonlarca mandalinanın ağaçta kalması, CHP'li başkanı isyan ettirdi.

'Çakallar Fiyat Düşürmek İçin Alım Yapmıyor!'

Burak Cilasun / Ben TV

Yarımadanın en uçtaki ilçesi Karaburun'da mandalina üreticisinin sıkıntılı günler geçirmesi, CHP Karaburun İlçe Başkanı Bülent Çumçum'u isyan ettirdi.

Ben TV'ye yaptığı açıklamasında Karaburun'un batısındaki köylerin, geçimini yalnızca mandalina üreticiliği üzerinden gerçekleştirdiğini belirten CHP'li Çumçum, "Tarladan ürün toplayan köylümüz, mandalinayı toptancıya 30 kuruşa bile satamıyor. Bu da ciddi bir zarar demektir. Üreticinin mağdur olmaması için satış fiyatının en az 50 kuruş olması gerekir. Şu anda ağaçlarda 5 bin ton mandalina bekliyor. Piyasayı kontrol eden bazı çakallar fiyatı daha da düşürmek için alım yapmıyor." dedi.

"Benim tarlam da yok, mandalinam da"

Üreticiye destek isteyen Çumçum, "Benim tarlam da yok, mandalinam da. Bunu yalnızca vatandaşlarımızın mağdur olmaması için gündeme taşımak istiyorum. Kış geldi artık. Çocuklarımızın c vitaminine ihtiyacı var. Bu konuda belediyelerimizi destek alımına davet ediyorum. Karaburun Belediyemiz elinden geleni yapıyor ancak nüfusun azlığı ve bütçe eksikliği bu iyi niyetli çabaların bir yere kadar ilerlemesine izin veriyor. Büyük belediyelerimiz mutlaka destek vermeli." dedi.

Öte yandan CHP'li Bülent Çumçum'un sosyal medya üzerinden yaptığı çağrı da büyük dikkat çekti. Çumçum'un gönderisi çok sayıda paylaşım, beğeni ve yorum aldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2016, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER