Buz Adamlar Türkiye'yi Temsil Edecek!

Sadece 3 yıl önce kurulmasına rağmen başarı grafiğini sürekli yükselterek 2013-2014 sezonunda şampiyonluk kupası kaldıran İzmir Büyükşehir Belediyesi Buz Hokeyi Takımı, Bulgaristan’ın Sofya kentinde düzenlenecek Continental Cup’ta Türkiye’yi temsil edecek. İzmir ekibinin hedefi, grup maçlarını lider tamamlayıp Almanya’daki ikinci turda mücadele edebilmek.

Buz Adamlar Türkiye'yi Temsil Edecek!
 
2013-2014 sezonu Buz Hokeyi Ligi’ni şampiyon olarak kapatan İzmir Büyükşhir Belediyespor Buz Hokeyi Takımı, hedef büyüttü. Bulgaristan’ın Sofya kentinde 26-28 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek Continental Cup’ta Türkiye’yi temsil edecek İzmir ekibi, grup maçlarında ev sahibi CSKA Sofya, İspanya’dan CG Puigcerda ve Sırbistan’dan Beostar Belgrad takımlarıyla mücadele edecek. Mavi-beyazlılar ilk maçını 26 Eylül Cuma günü TSİ ile 15.30’da Sırbistan ekibi Beostar Belgrad, ikinci maçını 27 Eylül Cumartesi günü 19.00’da ev sahibi CSKA Sofya ve grubun son maçını ise 28 Eylül Pazar günü saat 14.00’te İspanya temsilcisi CG Puigcerda ile oynayacak. İzmir ekibi, grup maçlarını lider bitirmesi halinde Kasım ayında Almanya’da yapılacak ikinci turda mücadele ederek yoluna devam edecek. 
 
Öncelikli hedef gruptan çıkmak
 
2011 yılında kurulmalarına rağmen kısa sürede içerisinde ivme kazanarak şampiyon olduklarını belirten İzmir Büyükşehir Belediyesi Buz Hokeyi Branş Sorumlusu Mete Tataroğlu, “Zorlu bir grupta yer alacağız.  Ancak genç kadromuzla Türkiye’yi ve İzmir'i en iyi şekilde temsil edip başarılı olmak istiyoruz. Bu sezon yabancı oyuncularımız Andy Koçoğlu, Alex Koçoğlu, Denis Legersky ve İlari Maikonen ile yollarımızı ayırdık. Kocaeli BŞB Kağıtspor’un genç ve milli oyuncuları Ogün Uzunali, Batuhan Akay, Cüneyt Baykan, Alihan Demirer ve Ankara Polis Akademisi’nden ise Cüneyt Ergenç’i kadromuza dahil ettik. Takım olarak gruptan çıkmayı hedefliyoruz” dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2014, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER