Büyükşehir'den Yeni Bir Yol Daha

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Menemen Koyundere’ye açtığı 3 kilometrelik yeni yol, ay başında hizmete açılacak. Sevgi Caddesi adı verilen ana arter 6.3 milyon liraya mal oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Menemen Koyundere’de oluşan yoğun toplu konut bölgesinin ulaşım ihtiyacının karşılanması ve Çanakkale yoluna bağlantısının sağlanması için yeni yol açım çalışmalarında sona yaklaştı. Bölge ulaşımına can damarı niteliği taşıyan ve  “Sevgi Caddesi” adı verilen ana arter niteliğindeki yeni yol tamamlanma aşamasına geldi.  Koyundere bölgesini içten kuşaklayan ve genişliği ile bir ana arter niteliği taşıyan Sevgi Caddesi’nde asfaltlama çalışmaları gerçekleştiriliyor. Yaklaşık 6.3 milyon TL maliyetle hayata geçirilen 3 kilometre uzunluğundaki ana arterin Ağustos başında bitirilerek hizmete alınması planlanıyor. 
 
Park düzenlemesi de yapılıyor
 
Gazi, Kemal Atatürk ve Ulus Mahallesi’ne ulaşım sağlayan yeni güzergahta, 9 metrelik dev istinat duvarı ve taş duvar imalatları gerçekleştirildi. Ayrıca güzergahın yanında yer alan 14 bin metrekarelik alanda park düzenlemesi yapılıyor.  Seyir terasları oluşturulan parkta, çocuk oyun grubu da konulacak.  
 
Kente kazandırılan yeni yatırımdan dolayı büyük memnuniyet duyan bölge halkı, yolun açılması ile Koyundere'nin çok daha hızlı ve düzenli bir şekilde kentleşeceğini öngörürken, bölgedeki konut kalitesi ve değerlerinin de şimdiden artmaya başladığını ifade etti.
 
Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2015, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER