banner9

Büyükşehir'den Parke Seferberliği

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin özellikle köylerde yürüttüğü çalışmalar tamamlandığında, 1 milyon 65 bin metrekarelik, yani Kültürpark’ın 2.5 katı kadar büyüklüğünde bir alana parke döşenmiş olacak.

Büyükşehir'den Parke Seferberliği
Büyükşehir Belediyesi, kış öncesi kentin pek çok ilçesinde asfalt ve parke taşı döşeme çalışmalarını sürdürüyor. Bergama’daki Bakırçay Şantiyesi’nin ardından, Küçük Menderes Bölge Şantiyesi’ni de devreye alan ve merkez şantiyesinde üretim kapasitesini artıran İZBETON, Ödemiş, Dikili, Kiraz, Bergama, Karaburun, Kınık, Tire ve Beydağ köylerinde asfalt ve parke yatırımlarını sürdürürken, Fen İşleri Daire Başkanlığı da 18 ilçede parke döşüyor. Aliağa, Menemen, Foça, Torbalı, Selçuk, Urla, Seferihisar, Çeşme, Bergama, Dikili, Kınık, Beydağ, Tire, Ödemiş, Kiraz, Kemalpaşa, Menderes ve Bayındır ilçelerinin özellikle köylerinde 29 milyon 298 bin liralık yatırımla toplam 1 milyon 65 bin metrekarelik parke ve bakım-onarım çalışmaları yapılıyor. Parkelerin bir araya gelmesiyle olu şan alan, 421 bin metrekarelik Kültürpark’ın yaklaşık 2.5 katına eşit bir büyüklüğe ulaşıyor. Çalışmalar kapsamında köy yolları çamurdan kurtulurken, kaldırımlar oluşturuluyor, meydanlar düzenleniyor.
 
Beydağ, Tire, Ödemiş, Kiraz bölgelerinde 225 bin metrekarelik parke döşemesi işi kapsamında, Tire ve Kiraz ilçelerindeki 128 bin 150 metrekarelik bölüm tamamlandı. Çalışmalar devam ediyor. Kemalpaşa, Menderes ve Bayındır ilçelerindeki 160 bin metrekarelik parke döşemesi işi kapsamında, Menderes’te bulunan Altıntepe, Bulgurcu ve Değirmendere ilkokulları ile Menderes İmam Hatip Lisesi ve Menderes Anadolu Lisesi’nin bahçeleri betonlandı. Torbalı Bülbüldere ile Güllüce mahallelerinde 13 bin metrekarelik yola parke taşı döşendi. Urla, Seferihisar, Çeşme bölgelerinde 200 bin metrekarelik parke döşeme çalışmaları kapsamında Seferihisar Yeni Orhanlı ile Eski Orhanlı mahallelerinde 17 bin metrekare parke döşendi. Bergama, Dikili, Kınık ilçelerini kapsayan 150 bin metrekarelik parke döşeme çalışmaları kaps amında Bergama’da 98 bin 400, Dikili’de 17 bin, Kınık’ta 13 bin 700 metrekare parke imalatı yapıldı. Aliağa, Menemen, Foça ilçelerinde 150 bin metrekarelik parke döşemesi işi kapsamında Foça Yenibağarası ile Gerenköy mahallelerindeki imalatlar tamamlandı. Kozbeyli ve Yenifoça’daki imalatlar devam ediyor. Foça’da 40 bin metrekarelik parke taşı döşendi. Kalan 110 bin metrekarelik parke Aliağa ve Menemen ilçelerinde döşenecek.
Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2016, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER