banner9

Büyükşehir'den Güvenliğe Dev Bütçe

İzmir Büyükşehir Belediyesi, dere kenarlarına taktığı 37 kilometrelik korkuluğa ilave olarak, 27 kilometre uzunluğunda yeni korkuluk imalatına daha başlıyor.

Kent merkezinde dere ıslahlarını tamamlayan, çevre yerleşimlerde de taşkınlara neden olan derelerde ıslah çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, diğer taraftan da dere kenarlarını güvenli hale getiriyor. İzmir’in 30 ilçesinde araçlar ve özellikle çocuklar için tehlike arz eden dere kenarları, bu çalışmalar kapsamında emniyete alınıyor. 
 
Etaplar halinde korkuluk imalatı ihalesine çıkan İZSU Genel Müdürlüğü, derelere 37  kilometre uzunluğunda korkuluk taktı. Yapılan son ihale kapsamında ise Büyük Çiğli, Bostanlı, Çitlenbik, Kokluca, Onur Mahallesi Ilıca, Bornova Üniversite, Yamanlar Ilıca, Çiğli Harmandalı, Bornova Taşpınar, Dikili Çalı Çeşme ve Karabağlar Çitlenbik derelerinde 27 kilometre uzunluğunda korkuluk imalatı daha yapılacağı bildirildi. Önümüzdeki günlerde başlayacak çalışmalar yıl sonunda bitecek. Böylelikle İZSU, son dört yılda 64 kilometrelik korkuluk imalatı için 7.7 milyon liralık yatırım yapmış olacak. 
 
Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2016, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER