banner9

Büyükşehir'de Gözler O Koltukta

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde altı yıldır Genel Sekreter görevini yürüten Pervin Şenel Genç Eylül ayında emekli olacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun bu görevi kime vereceği merakla beklenirken Genel Sekreter Yardımcıları Buğra Gökçe ve Erhan Bey isimleri ağırlık kazandı.

Büyükşehir'de Gözler O Koltukta
Büyükşehir Belediyesi'nde gözler Eylül ayına çevrildi. 2010 yılından bugüne kadar 6 yıldır belediyede Genel Sekreterlik görevini yapan Pervin Şenel Genç emekli olacak. 2010 yılında Başkan Aziz Kocaoğlu'nan görüş ayrılığına düştüğü Ersu Hızır'ın yerine Genel Sekreter yaptığı Genç, altı yıllık görev süresi içinde sıkıntılı dönemler yaşadı. Genç, Ersu Hızır'ın açtığı davayı kazanması sonucu görevine geri dönmesi nedeniyle kısa bir süre Genel Sekreter Yardımcılığı kadrosuna geri dönmek zorunda kaldı. Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik operasyon sonrası açılan dava sürecinde de 464 gün tutuklu kalan Genç, bir süre de denetimli serbestlik kararı nedeniyle günlerini evinde geçirmek zorunda kaldı. Başkan Kocaoğlu'nun en çok güvendiği isimler arasında yeralan Genç'le emekli olmasına karşın yollarını ayırması beklenmiyor. Genç'e emekli olduktan sonra da belediye şirketleriyle ilgili bir görev vermesi, birlikte çalışmaya devam edecekleri yönünde beklenti var.
 
 
Belediye'de Genç'in emekli olduktan sonra Başkan Kocaoğlu'nun yerine Genel Sekreterlik'e kimi getireceği ise merakla bekleniyor. En büyük iki aday Genel Sekreter Yardımcıları Buğra Gökçe ve Erhan Bey olarak ağırlık kazandı. Bornova Belediyesi'nden Kocaoğlu'nun Büyükşehir Belediyesi'ne getirdiği Erhan Bey, daha önce mali hizmetler, insan kaynakları gibi dairelerin bağlı olduğu Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yürüttü. Büyükşehir Belediyesi davası kapsamında dört ay tutuklu kalan Erhan Bey geçen yıl Kocaoğlu tarafından Atık Yönetimi, İtfaiye, Zabıta, İşletme İştiraklar Dairleri'nin bağlı olduğu Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirildi. Buğra Gökçe ise son yerel seçimlerin ardından Ankara Çankaya Belediyesi'nden İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne geldi. Kocaoğlu tarafından önce Fen İşleri Daire Başkanlığı görevine getirilen Gökçe, kısa sürede Genel Sekreter Yardımcılığı'na yükseldi. Yapı İşleri, Fen İşleri,Ulaşım, Banliyö ve Raylı Sistemler, Park ve Bahçeler , Etüd ve Proje Dairerinin bağlı olduğu Gökçe'nin adı da Erhan Bey'le birlikte Genel Sekreter olacak en güçlü adaylar arasında yer alıyor.
 
 
Genel Sekreterlik için iki Genel Sekreter Yardımcısı'nın adı öne çıkmasına karşın Kocaoğlu'nun sürpriz bir şekilde belediyenin içinden başka bir yöneticiye de bu görevi verebileceği de kulislerdeki iddialar arasında yeraldı. Daha önce Genel Sekreter Yardımcılığı ve ESHOT Genel Müdürlüğü yapan, İZFAŞ'ı fiilen yöneten, İZULAŞ ve İZDENİZ Yönetim Kurulu Başkanı Gül Şener, yine eski Genel Sekreter Yardımcısı İZSU Genel Müdürü Fügen Selvitopu, ESHOT Genel Müdürü Raif Canbek, Hukuk Müşaviri Canan Mut'un adı da kulislerde sürprizler arasında yeralıyor. Kocaoğlu'nun belediye bürokrasisi dışından bir ismi ise ataması beklenmiyor.
Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2016, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER