Büyükşehir Davasında 2 Tahliye

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik davadan ayrılan dosya kapsamında, 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk kez hakim karşısına çıkan Karabağlar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Gülşen ile Kuşadası Belediye Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Uyan tahliye edildi.

Büyükşehir Davasında 2 Tahliye

İzmir 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün ilk kez yapılan duruşmaya, 'çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, örgüt üyesi olmak, edimin ifasına fesat karıştırmak, ihaleye fesat karıştırmak, kamu zararına dolandırıcılık, rüşvet ve irtikap' gibi suçlardan yargılanan tutuklu sanıklar Karabağlar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Gülşen ve Kuşadası Belediye Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Uyan ile 21 tutuksuz sanık katıldı. Kimlik tespitinin ardından savunmalarına başlayan sanıklar, suçlamaları kabul etmedi. Belediye Başkan Yardımcıları Gülşen ile Uyan aynı yönde ifade verirken, tahliyelerini talep etti.

Duruşma Savcısı mütaalasında, iki tutuklu sanığın tahliyesini istedi. Bu talebe uyan mahkeme heyeti, yurt dışına çıkış yasağı koyduğu Gülşen ile Uyan’ın tahliyesine, TAPE’lerin yeniden incelenmesine ve bilirkişi talep edilmesine karar verirken, duruşmayı 4 Ekim’e erteledi.

Duruşmada bir kısım sanığın avukatlığını yapan Enis Dinçeroğlu, "Savcının sanıkların tahliyesini istemesi ortada bir örgütün olmadığını gösteriyor. Dosyadaki suçlamalar da örgütün olmadığını gösterdi. Olumlu bir karar" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun 397 yıla kadar hapis cezasıyla yargılandığı davanın iddianamesinde, Karabağlar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Hulusi Gülşen’in ayrı bir örgüt kurarak, elemanlarıyla İzmir ve Kuşadası’nda belediye ihaleleriyle ilgili çeşitli suçlara karıştığı iddia edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2012, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER