banner9

Büyükpark'a Sihirli Dokunuş

Bornova Belediyesi’nin ilçenin en eski parklarından olan Büyükpark’ta başlattığı yenileme çalışmaları tamamlandı. İlk etabı olan çocuk oyun alanı 9 Eylül’de hizmete açılan parkın son etabı havuz ve çevresi de bir hafta içinde Bornovalılarla buluşacak. Yenilenen haliyle modern bir görünüme kavuşturulan havuz, özel ışıklandırma ve müzik sistemi ile dikkatleri üzerine çekecek.

Büyükpark'a Sihirli Dokunuş
 
İlçe genelinde iki yılda 28 yeni park yapan 77 parkı da tamamen yenileyen Bornova Belediyesi önemli bir projeyi daha hayata geçirdi. İlçenin simgelerinden biri olan Büyükpark yenilenerek Bornovalılar için daha kullanışlı bir hale getirildi.
 
İlk etabı olan çocuk oyun alanı 9 Eylül’de açılan parkın ortasında bulunan havuz kısmı da bu hafta hizmete girecek. Yenileme çalışmalarıyla modern bir görüntüye kavuşturulan havuz müzik ve ışıklandırma sistemleriylede farklılığını ortaya koyacak. Yenilenen Büyükpark çocuk oyun alanı vatandaşların beğenisini kazanıyor. 0-5 yaş ve 5-12 yaş arası çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimine katkı sağlayan aktivitelerin yer aldığı çocuk oyun alanı modern ve kullanışlı yapısıyla da dikkat çekiyor. Trambolinden müzik aletlerine kadar birçok farklı oyuncağın yer aldığı alan da ayrıca birbirinden farklı zemin oyunlarını da bulunuyor.
 
Rengarenk görüntüsüylede ilgi gören park, Bornovalı çocukların vazgeçilmez alanlarından biri haline geldi. Vatandaşlardan gelen talep ile öneriler doğrultusunda hazırlanan yenileme çalışmaları kapsamında Büyükpark içinde bulunan havuz daha modern bir hale getirildi. Eski görünümünde tamamen farklı olarak tasarlanan havuz kuru havuz yapısıyla hazırlandı. Tekonolojik donanımların yer aldığı havuzun açılışı bu hafta gerçekleşecek.
 
Yeni görünümü ile dikkat çekecek olan havuzda bulunan müzik ve ses sistemleri sayesinde ziyaretçilerin keyifli vakit geçirmesine de olanak sağlayacak. Büyükpark’ın tarihi öneme sahip bir alan olduğunu hatırlatan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Büyükpark hazırladığımız projesiyle modern ve daha kullanışlı bir hale geldi. Çocuk oyun alanına konulan özel oyuncaklar ve geliştici aktiviteler için vatandaşlarımızdan olumlu dönüşler alıyoruz. Bu hafta açılışı yapılacak parkın merkezinde bulunan havuzda modern bir tasarım ve teknolojik donanımlarla hazırlandı. Havuzu başında ziyaretçilerin özellikle de çocukların keyifli zaman geçirteceğini düşünüyorum" dedi.
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2016, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER