Büyük Kurultay Öncesi İzmir'de Delege Zirvesi

CHP İl Başkanı Yüksel, toplantılarına kurultay delegeleriyle devam etti. Yüksel basına kapalı toplantı öncesi bir açıklama yaptı.

CHP İl Başkanı Alaattin Yüksel, 16-17 Ocak’ta yapılacak büyük kurultay öncesi milletvekillerinin ardından bir önemli toplantı daha yaptı.
 
Yüksel bu kez kurultay delegeleriyle bir araya geldi. İl binasındaki toplantı öncesi kısa bir açıklama yapan Yüksel, İstanbul’da Sultanahmet Meydanı’nda gerçekleşen ve 10 kişinin ölümüne neden olan canlı bomba saldırısı ile ilgili de mesajlar verdi.
 
 
"ÖLÜMLERDEN ONLAR SORUMLU"
 
Yüksel, “Bugün İstanbul’da Sultanahmet Meydanı’nda bir canlı bomba kendini patlatarak 10 kişinin ölümüne çok sayıda insanın yaralanmasına sebep oldu. Farklı ülkelerin vatandaşları önemli turistik meydanlarından birisidir. Yine bugün 1 polisimiz şehit oldu. 2 polisimiz de yaralı durumda. Hem İstanbul’da yaşamını yitirenlere hem de şehidimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Ulusumuzun başı sağ olsun. Suriye ile ilgili dile getirdiğimiz düşünceler vardı. Fitili ateşleyenler her kimlerse sorumlular onlardır. İç savaşı başlatıp Ortadoğu’yu cehenneme dönüştüren ve destek veren kimlerse bir kez daha ölümlerden sorumlulardır. ‘Ortadoğu cehenneminin kapısını aralarsanız, bu cehennem sizi içine çeker’ diye söylemiştik. Orada çıkartılan savaş sonucu milyonlarca insan yerlerinden, yurtlarından oldular. Bizim ülkemizde mülteci konumuna düştüler. Ege sularında canlarını kaybettiler. Gözümüzün görmek istediği sahneler yaşanıyor” dedi.
 
 
"BU KİRLİ SAVAŞ DURMALI"
 
Yüksel, “Bazı hayallerle Ortadoğu’nun liderliğine, halifelik hayallerine kapıldılar. Bu politikaların sonucu sınırlardan başlayarak İstanbul’a ulaştı. Suruç’ta, Ankara’da yurttaşlarımız yaşamını yitirdi. Kirli savaşın durması için bütün dünyayı sağduyuya davet ediyoruz. Yurtta sulh, cihanda sulh anlayışıyla hareket ederek tüm yurttaşlarımızı ülkeye sahip çıkmaya davet ediyorum. CHP olarak önerilerimiz vardır. Herkesi bu önerilere kulak vermeye çağırıyoruz.  Parlamento kendi ülkesinde yaşanan sorunların çözümü için bir araya gelerek Mutabakat Komisyonu’nda buluşarak sorunun çözümü için başlangıç yapması gerekir” şeklinde konuştu.
 
"PARTİ İÇİ YARIŞTA KAZANAN KAYBEDEN YOK"
 
CHP İzmir İl Başkanı Yüksel, “İzmir’de sırasıyla kongrelerimizi yaptık. Parti içi yarışta kazanan kaybeden yoktur dedik. Amacımız hep beraber partimizi İzmir’de ve Türkiye’de güçlendirmektir. İzmir’de yüzde 60 hedefimize ulaşmaktır. Toplantılarımız devam ediyor. Bugünde kurultay delegelerimizle birlikte hedeflerimize ulaşmak için değerlendirme yapacağız” ifadelerini kullandı.
Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2016, 17:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER