banner9

Büyük Finale Adım Adım...

Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Liselerarası Müzik Yarışması’nda büyük final için geri sayım başladı. İzmir’in dört bir yanından 42 okulun katıldığı yarışmada elemeleri geçen 10 okul, 20 Şubat’ta Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda ilk 3’e girebilmek için yarışacak. Dereceye giren müzik gruplarına toplam 16 bin TL para ödülü dağıtılacak.

Büyük Finale Adım Adım...
Gençlerin kültür-sanat ve spor etkinliklerine yönelmesi için özendirici çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, “Liselerarası Müzik Yarışması” düzenledi. İlki geçtiğimiz yıl yapılan ve büyük ilgi gören yarışma, bu yıl da yoğun katılımla gerçekleşti. Büyük organizasyona, Kemalpaşa’dan Güzelbahçe’ye, Bayraklı’dan Menderes’e kadar İzmir’in dört bir yanından 42 okul katıldı. Yarışmanın elemeleri 10, 11 ve 12 Şubat tarihlerinde Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda yapıldı.
 
YETENEKLERİNİ SERGİLEDİLER
 
Liseli müzik grupları; besteci, piyanist ve orkestra şefi Sabri Tuluğ Tırpan, yapımcı Oğuz Kaplangı, yorumcu Evrim Özkaynak, yorumcu Esen Şeyda Özkulalı ile opera sanatçısı ve Karşıyaka Belediyesi Hikmet Şimşek Sanat Merkezi Genel Sanat Yönetmeni Teyfik Rodos’tan oluşan jüri ve izleyiciler karşısında yeteneklerini sergiledi. Çoğu ilk kez sahne tecrübesi yaşayan genç yıldızlar, performanslarıyla büyük beğeni topladı.
 
MUHTEŞEM FİNAL
 
Yarışmanın finali ise 20 Şubat’ta, Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu’nda yapılacak. Saat 15.00 itibariyle, elemeleri geçen 10 müzik grubu tek tek gösterilerini sunacak. Saat 18.00’de de ödül törenine geçilecek. Birinci olmaya hak kazanan grup 8 bin TL, ikinci 5 bin TL ve üçüncü de 3 bin TL para ödülünün sahibi olacak. Muhteşem finalde, sevilen müzik grubu Çirkef de bir konser verecek.
 
FİNALE KALAN OKULLAR
 
Bornova Özel Işıkkent Anadolu Lisesi
Bayraklı Mustafa Kemal Anadolu Lisesi
Büyük Çiğli Anadolu Lisesi
Güzelbahçe Özel Kent Anadolu Lisesi
Özel Çiğli Çakabey Lisesi
 Karşıyaka Necip Demir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Karabağlar Şehit Erkan Özcan Anadolu Lisesi
Konak Özel Ege Aktif Temel Lisesi
 Cihat Kora Anadolu Lisesi
Güzelbahçe Bahçeşehir Koleji
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2016, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER