banner9

Büyük Balığı Tuttular Ödülü Kaptılar

İZMİR’in Foça ilçesinde, Belediye öncülüğünde bu yıl birincisi düzenlenen At-Çek Olta İle Balık Avı Yarışması, 7 ayrı ilden 153 kişinin katılımıyla yapıldı. En büyük balığı tutarak ilk üç sırada yer alanlar, siltle ödüllendirilirken, yarışmada yakalanan tüm balıklar, centilmenlik ve sürdürülebilir balıkçılık adına denize salıverildi.

Büyük Balığı Tuttular Ödülü Kaptılar
Karan Balık Avı Malzemeleri firması ve Foça Spin Takımı’nın katkılarıyla düzenlenen Foça 1. At-Çek Olta İle Balık Avı Yarışması’na Adana, Antalya, Denizli, İzmir, Mersin ile Muğla’nın Bodrum ve Aydın’ın Didim ilçelerinden toplam 153 yarışmacı katıldı. Tüm yarışmacılar, müsabaka öncesinde uzman antrenörler ve akademisyenler tarafından bilgilendirildi. At-Çek Olta İle Balık Avı Yarışması’nın başlama atışını Foça Belediye Başkan Vekili Zeynep Çemrek yaptı. Açılış törenine CHP’li Foça Belediye Meclis Üyesi Poyraz Aksoy’la birlikte katılan Zeynep Çemrek, yarışmacılara başarılar diledi.  Foça Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterisi ve Foça Belediyesi Gençlik Orkestrası’nın verdiği mini konser etkinliğe neşe kattı. 8 Temmuz Cumartesi günü saat 20.00’de başlayıp, ertesi gün saat 09.00’da sona eren yarışmada 1 saatlik dinlenme molası verildi. Her 10 yarışmacı için bir hakem görevlendirilirken, hakem heyeti 22 kişiden oluştu. Hakemler ölçüm ve bildirimleri, balık yakalandığı anda yaptı. Spin (at-çek) avlanma disiplininde olan yarışmada, sadece maket balıklar ya da kandırıcılar kullanıldı. Spin avcılık kategorisinde, kıyıya dik olarak atış yapılan yarışmayı, çok sayıda vatandaş ilgiyle izledi.
 
At-Çek Olta İle Balık Avı Yarışması’nın en genç yarışmacısı 12 yaşındaki Meryem Balcı oldu.
 
Kıyasıya mücadelinin sonunda yarışmanın birincisi 510 gramlık levrek tutarak 25 bin 500 puanın sahibi olan Halim Ocakoğlu oldu.,
 
Ocakoğlu’nu 450 gram baracuda yakakalayarak 18 bin puan toplayarak ikinci olan Necati Onur takip ederken, 380 gramlık baracuda yakalayarak 15 bin 200 puanın sahibi olan Okan Yakan da üçüncülüğü elde etti. Dereceye girenlere şilt verildi. Okan Yakan, üçüncülük ödülünü en genç yarışmacı Meryem Balcı’ya hediye etti. Yarışmada yakalanan tüm balıklar, centilmenlik ve sürdürülebilir balıkçılık adına denize salıverildi.
 
Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2017, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER