Bürokratlarla 11'inci Ay Zirvesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 30 Mart 2014 seçimlerinin 11'inci ayında, hafta başından itibaren belediyede bürokratlarıyla projelerle ilgili bilgi, sorunların çözümü ve motivasyon toplantıları yaptı. Kocaoğlu, "Seçimden bu yana geçen yaklaşık 1 yılda geldiğimiz noktayı, yarım kalan, acil, bitecek işleri, darboğazları nasıl aşacağımızı, yeni bağlanan ilçelerdeki örgütlenmemizi konuştuk. Her proje önemli her proje hayati" dedi.

Bürokratlarla 11'inci Ay Zirvesi
Büyükşehir Belediyesi'nde hafta içi her gün Başkan Aziz Kocaoğlu, Genel Sekreter Yardımcıları ve bağlı daire başkanları, İZSU, ESHOT Genel Müdürleri ve üst düzey yöneticilerle ayrı ayrı toplantılar gerçekleştirdi. Kocaoğlu, her proje, iş ve hizmetle ilgili detaylı bilgiler aldı. Kocaoğlu'nun birimler arası koordine eksikliği veya yavaş ilerleyen konularda taraflararası iletişimle işin hızlanması için talimatlar verdiği, motive edici üslüp takındığı öğrenildi. 
 
Mevcut durumun ortaya konulduğu ve yol haritasının belirlendiği toplantılarla ilgili açıklama yapan Başkan Kocaoğlu, "Geldiğimiz noktayı, darboğazları ve nasıl aşacağımızı, hedefleri konuştuk. Yeni bağlanan 19 ilçedeki örgütlenmemiz, şantiye, itfaiye, hal, mezbaha yerleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi irtibat binasının yerinin neresi olacağı konusunda çalıştık" dedi.
 
 
Seçimden bugüne kadar yaklaşık 1 yılın geçtiğini belirten Aziz Kocaoğlu, toplantılarda yarım kalan işler, acil tamamlanması gereken ve önümüzdeki günlerde bitecek işlerin de değerlendirdiklerini söyledi. Tüm projelerin önemli ve hayati olduğa dikkat çeken Kocaoğlu, "Yeni Fuar alanını bitirmeye çalışıyoruz. Tramvay projesiyle ilgili çalışma sürüyor. Pekçok projede kamulaştırma çalışmalarımız yürüyor. Bornova Yüzbaşı İbrahim Hakkı Caddesi'ni Adnan Kahveci köprüsündeki değişiklikle Anadolu Caddesi'ne deniz kıyısına bağlayacağız. Bunun ihalesine çıktık. Manisa yolu bağlantısı için de çalışmaya devam ediyoruz. Uçan yolun Bornova Otogar ve Çevreyoluna bağlantısı için kamulaştırma çalışmaları sürüyor" dedi.
Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2015, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER