'Bunun Seçim Molası Olmaz'

Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, yeni yıl hazırlıklarına muhtarlarla başladı. Karşıyakalı muhtarlarla Park Kafe’de kahvaltıda buluşan Başkan Durak, 2014 yılı projelerini anlattı. Yerel seçimin belediye çalışmalarını askıya almak anlamına gelmediğini vurgulayan Başkan Durak, “Belediye hizmetleri kesintisiz devam edecek. Mahallerle yapımı süren çalışmalar var. Onları bitirip, yenilerine başlayacağız. Biz vatandaşa hizmet ediyoruz. Bunun seçim molası olmaz” dedi.

Park Kafe’de düzenlenen kahvaltıda muhtarlara mahallelerinde devam eden ve 2014 yılı içinde yapılacak çalışmaları teker teker anlatan Başkan Durak, “Karşıyaka’nın tramvay, stat, marina gibi projeleri var. Bu projelerin hayata geçirilmesi yönünde mücadelemiz sürüyor. Ayrıca, Mavişehir planları ile ilgili sıkıntıları biliyorsunuz. Bu konuda da mücadelemiz sürüyor” diye de ekledi. Önümüzdeki dönem bütün muhtar evlerinin yenileneceği 2014 yılında yağmur suyu tahliyesi yapılmadık sokak kalmayacağı, Zübeyde Hanım Mahallesi’ne 110 adet yeraltı çöp konteynırının yerleştirilemeye başladığının müjdesini veren Başkan Durak, “Özel İdare’nin yerlerinin Belediye’ye devrini bekliyoruz. Ama bir türlü yapılmıyor” serzenişinde de bulundu.
 
Muhtarların sorunlarını ve taleplerini ileten Muhtarlar Derneği Başkanı ve Bahariye Mahallesi Muhtarı Fuat Pusat ise, desteğinden dolayı Başkan Durak’a teşekkür ederek, “10 yıldır, hep birlikte elele verdik ve uyuyan dev Karşıyaka’yı uyandırdık” dedi.  
 
“Heyelan Bölgesinde Kimse Mağdur Olmayacak”
 
Cumhuriyet Mahallesi’nde “Riskli Alan” ilan edilen Taş Ocakları mevkiindeki çalışmalar hakkında da bilgi veren Başkan Durak, “Bildiğiniz gibi, orası ile ilgili hazırladığımız plan kabul edildi. Belediyemize yetki devri de yapıldı. Şimdi, yasal izinleri tamamlamaya çalışıyoruz. Heyelan bölgesini yeşil alan olarak düzenleyeceğiz. Bölgenin hemen yanı başındaki alana konutlar yapacağız. Kimse mağdur edilmeyecek. Hali hazırda, bu bölgedeki 5 ailemizi Öğretmenevi’nde, ücretlerini ödeyerek, ağılrıyoruz. 21 aileye kira yardımı yapıyoruz” diye de hatırlattı.
Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2013, 12:47
YORUM EKLE

banner47