'Bunlar Ciddi Sözler'

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay gazeteci Levent Gültekin’in bir televizyon kanalında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la ilgili sözleri konusunda TBMM Başkanlığı’nda Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması isteğiyle soru önergesi verdi.

'Bunlar Ciddi Sözler'
 
Mustafa Balbay, gazeteci Levent Gültekin’in televizyon ekranında adını vermediği Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı’nın kendisine "Tayyip Bey ülkeyi bölmeye çalışıyor" ifadesini kullandığını hatırlattı. Başbakan Davutoğlu’nun yanıtlaması isteğiyle TBMM Başkanlığı’na soru önergesi veren Mustafa Balbay, şöyle dedi:
 
"Yayınlanan programda gazeteci Levent Gültekin’in söyledikleri bir iddia, duyum, ya da üçüncü şahıslardan edinilen bilgiler değildir. Gazeteci kesin ve kararlı bir dille AKP’li halen Genel Başkan Yardımcılığı görevi yürüten bir kişi ile yaptığı konuşmalar olarak aktarmaktadır. Bu konuşmalar görmezden gelinecek konular değildir. 13 yıllık iktidar partisine mensup bir yöneticinin ifadelerine göre ’Tayyip Bey ülkeyi bölmeye çalışıyor, siz farkında değilsiniz" cümlesi dehşet verici ve aydınlatılmaya muhtaç bir söylemdir. Bu ifadeler vatana ihanet suçudur. Ayrıca 7 Haziran genel seçimleri sonrası ülkemizde cereyan eden terör eylemlerine baktığımızda, o zaman tüm bu olayların ’Tayyip Bey’in’ amacına yönelik mi olduğunu sorgulamak gerekir" dedi.
 
CHP Milletvekili Mustafa Balbay, önergesine şu sorulara yanıt verilmesini istedi:
 
"Gazeteciye bu açıklamayı yapan ve hala AKP Genel Başkan Yardımcısı olan kişi kimdir? AKP Genel Başkan Yardımcısının ifadeleri Cumhurbaşkanının vatana ihanet suçu işlediğini göstermez mi? Bu cümleler bir iddia mıdır? Somut hangi eylem ve söylemlere dayanmaktadır? Ülkemizde özellikle 7 Haziran genel seçimleri sonrası yaşanan terör olayları AKP Genel Başkan Yardımcısının ifade ettiği amaca yönelik midir? AKP Genel Başkanı ve Başbakan olarak bu açıklamalara yönelik hangi adımları atacaksınız?"
Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2015, 18:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER