banner51

Buca'ya İtalyan Çıkarması

İtalya’nın Venedik bölgesinde üretim yapan, Ege’de yatırım ve işbirliği olanaklarını araştıran işadamları, ülkelerinin İzmir Konsolosu Antonio İonio eşliğinde Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’yı ziyaret ettiler. Buca’nın nüfusunu duyduktan sonra Piriştina’nın koltuğuna oturarak “Yeni başkan benim” diyen işadamı Giuseppe Diana, bol kahkahalı ziyarete damgasını vurdu.

Buca'ya İtalyan Çıkarması
Venedik’te çoğunluğu inşaat sektöründe üretim yapan Gruppo Trivento Konsorsiyumu’na üye işadamları, Başkan Piriştina’nın konuğu oldu. 
 
İlçesinin 500 bine dayanan nüfusu ile ilgili bilgi veren Başkan Piriştina, yatırım olanaklarını anlatarak her alanda işbirliği yapabileceklerinin altını çizdi. Heyete Başkanlık eden Tiberio Fietzoli ise, geçen aylarda Kuşadası Kongre Merkezi’nde bir fuar gerçekleştirdiklerini, Buca’nın özellikle güçlü ve genç insan gücü potansiyeline şaşırdıklarını ifade etti. 
 
Fietzioli, “İzmir’i çok yakından takip ediyoruz. Bugün de Buca’da olmaktan büyük mutluluk duyduk. Çok eski yıllarda Levanten ailelerin yaşadığı bu ilçede yatırım olanaklarını inceliyoruz. Özellikle inşaat sektörü alanında işbirliği yapabiliriz” diye konuştu. 
 
Konsolos Antonio İonio da, heyete Başkan Levent Piriştina’nın babası Ahmet Piriştina hakkında bilgiler aktardıktan sonra Buca’da bulunmaktan mutlu olduklarını ifade etti.
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2014, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER