banner9

Buca'nın 32 Parkına Gönüllü Koruma

Buca Belediyesi’nin ’Park Gönüllüleri’ projesinde ilçenin 32 parkın gönüllüleri belirlendi. Belediye ve mahalle arasında köprü olacak gönüllüler, görev kartlarını törenle aldı.

Buca'nın 32 Parkına Gönüllü Koruma
Gönüllülere kartlarını Park Bahçeler Müdürü Şerif Yücael verdi. Gönüllüler ile parklardaki eksiklikleri daha hızlı bir şekilde çözüme kavuşturacaklarını söyleyen Yücael, gönüllü park görevlilerine de duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti. Menderes Mahallesi 1015 sokaktaki parka gönüllü olan Ramazan Yüksel Oturcan, projeye doğayı ve yeşili sevdiği için dahil olduğunu söyledi. Bu uygulamanın diğer belediyelere de örnek olması gerektiğini belirten Oturcan, proje ile gelecek nesillere doğa sevgisini erken yaşlarda aşılama imkanı bulacaklarını ifade etti.
 
Gönüllü park görevlileri, otomatik sulama, ışıklandırma gibi zaman ayarı ile çalışan cihazların arıza yapması, parklarda bulunan ekipmanların hasar görmesi veya yıpranması durumunda Park Bahçeler Müdürlüğü ile iletişime geçerek onarılmasını sağlayacak. Sulama ve bakım konusunda da Belediye görevlilerine yardımcı olmaları beklenen gönüllüler, mahalle sakinlerinin park ile ilgili görüş ve önerilerini Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne ileterek vatandaş ile Belediye arasında köprü olacak.
 
Diğer parklar için gönüllü olmak isteyen vatandaşların 487 25 78 numaralı telefona başvurabileceği bildirildi.
 
Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2015, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER