banner9

Bucalı Kadınlara İnsan Hakları Eğitimi

Buca Belediyesi, kadına yönelik şiddet olaylarının artması nedeniyle Buca Kent Konseyi ile işbirliği yaparak ilçede yaşayan kadınları insan hakları konusunda bilinçlendirmek amacıyla eğitim programı başlattı.

Bucalı Kadınlara İnsan Hakları Eğitimi
 
Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı (KİHEP) kapsamında, Buca Kent Konseyi Kadın Meclisi işbirliği ile düzenlenen ve Bucalı 17 kadının eğitim alacağı programın eğitmenliğini KİHEP gönüllüsü Avukat Sevgi Bimbir yapacak. Özgecan Kadın Danışma Merkezi’nde düzenlenen program kapsamında kadınlar haftanın bir günü 4 saatlik eğitimlere katılacak. Eğitim programını tamamlayan kadınlara sertifika verilecek.
 
Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ile Buca Kent Konseyi Başkanı Mürüvvet Balcılar da Buca’nın mücadeleci kadınlarını ilk ders gününde yalnız bırakmadı. Bu mücadelede en büyük destekçilerinin Buca Belediyesi olduğunu söyleyen Buca Kent Konseyi Başkanı Mürüvvet Balcılar, Başkan Piriştina’ya tüm kadınlar adına teşekkür etti.
 
Kadın hakları ve kadının ülkemizdeki konumuyla ilgili mücadelelerinin devam edeceğini söyleyen Başkan Piriştina “Umuyorum bu tip eğitimlere hiç ihtiyaç duyulmaz. Ama bizler, kadının verimliliğini, duygusunu, aktif olmasını ve hukuksal mücadelesini güçlendirmeye çalışıyoruz. Biz kadınlara çok güveniyoruz, çok inanıyoruz. Ülkemizin verdiği her türlü mücadeleyi ben inanıyorum ki kadınlar ile kazanacağız" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2015, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER