Buca'dan Anlamlı Jest!

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Mersin’de katledilen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın adını Buca’da 7 Mart’ta hizmete açacakları Kadın Danışma Merkezi’nde yaşatacaklarını açıkladı. Özgecan cinayetini protesto etmek amacıyla bugünkü (Pazartesi) mesaisine siyah giysilerle gelen Piriştina, “Sözün bittiği yerdeyiz” dedi.

Buca'dan Anlamlı Jest!
Buca Belediyesi, Türkiye’yi yasa boğan Özgecan cinayetine duyarsız kalmadı. Bugünkü mesaisine kadın cinayetlerini protesto etmek için siyah giysilerle gelen Piriştina, sosyal medya hesaplarındaki profil ve kapak fotoğraflarını karattı. Belediyedeki bilgilendirme ekranlarına da Özgecan Aslan’ın fotoğraflarını koyduran Piriştina, şiddetin her türlüsüne karşı olduğunu ve toplumun kenetlenerek tepki göstermesi gerektiğini ifade etti. 7 Mart 2015 günü Şirinyer’de hizmete açılacak olan Buca Belediyesi Kadın Danışma Merkezi’ne Özgecan Aslan adını vereceklerini kaydeden Levent Piriştina, “Bu vahşeti, lanetliyoruz. Şiddetin her türlüsüne karşıyız ama kadına yönelik şiddet artık dayanılamaz noktaya ulaştı. Her gün bir kadın cinayeti duymaktan bıktık. Bu konuda topyekün mücadele etmeliyiz. Özgecan kardeşimizin adını, başta şiddet gören kadınlar olmak üzere tüm kadınlarımıza hizmet verecek olan danışma merkezimizde yaşatacağız. Umarım Özgecan cinayeti son olur” diye konuştu. 
 
BİR DÖNÜMLÜK ALANDA 
 
Kadın Danışma Merkezi Şirinyer’de Avni Limboz Camii karşısında 2 katlı olarak hizmete açılacak. 1 dönümlük alanda kurulu merkez, 756 metrekarelik bahçeye sahip olacak. Kadın Danışma Merkezi, dezavantajlı ve şiddete maruz kalmış kadınlar öncelikli olmak üzere Bucalı tüm kadınlara sosyolojik farkındalık konusunda hizmet verecek. Merkez ayrıca kadınlara sosyolojik, psikolojik ve hukuksal destek verecek. Merkez kadına yönelik şiddetin nedenleriyle birlikte incelenmesi ve ortadan kaldırılmasını, Buca ilçesinde yaşayan her sosyal kesimden kadının korunması, desteklenmesi ve güçlendirilmesini hedefliyor. 
 
Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2015, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER