Buca'daki Hastanelerden Türk Kızılayı'na Destek

İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi çalışanları ile hasta yakınları, Türk Kızılayı’na kan bağışında bulundu.

Buca'daki Hastanelerden Türk Kızılayı'na Destek
 
Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ve Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi’nde Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı arasında 2005 yılında başlatılan "Güvenli Kan Temini" projesi çerçevesinde kan ve kök hücre bağışı için stant kuruldu. Bu stantlarda başta hastane yöneticileri olmak üzere tüm sağlık çalışanları ve hasta yakınları kan bağışında bulundu.
 
Sağlık Haftası etkinlikleri kapsamında Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde kan veren veri giriş personeli Onurhan Yıldız, "Bu kampanyaya destek olmaktan dolayı çok memnunum. Kan bağışı için zaman ayırıp, belki de bir can kurtarmış oluyorsunuz. Kendimi çok iyi hissediyorum. Birazdan işimin başına geçeceğim. Bize bu imkânı sağlayan hastanemize ve Türk Kızılayı’na teşekkür ediyorum" dedi.
 
Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Gökhan Tosun "Sağlık Bakanlığı’nın ülkemizin kan ihtiyacının sağlanması konusunda tek kurum olan Türk Kızılayı ile kan bağışına duyarlılığı arttırmak amacıyla oluşturduğu bu ortak çalışmaya destek olmak hepimizin başlıca vazifesidir. Kan bağışı hayat kurtarır. Bu nedenle belli aralıklarla Türk Kızılayı ile bu ortak çalışmayı hastanemizde yaparak üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeyi ve bu konudaki farkındalığı yükseltmeyi hedefliyoruz" dedi.
 
Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi Yöneticisi Op. Dr. Hilmi Güngör da kan bağışının önemini vurgulayarak, "Kan yapılamayan tek ilaçtır. Bir gün siz de kan ve ürünlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Sağlığı yerinde olan kan verebilme kriterlerini taşıyan kişilerin kan bağışında bulunmaları konusunda hassas davranmaları gerektiğini düşünüyorum. Hem bir insana yardım etmek hem de onu hayatta tutabilmek için kan bağışından çekinmemeliyiz. Bu arada kendi sağlığımız için de bir şeyler yapmış oluyoruz. Hiç tanımadığımız birine kan vermiş olmanın mutluluğunu hissettiğimizde bu işin önemini daha iyi kavramış oluruz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2016, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER