banner9

Buca'da Kaliteli Üzüm Eğitimleri Başladı

Buca Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, üreticilere ve bağ kurmak isteyen köylülere, kaliteli üzüme ulaşmak için gereken teknik ve çalışmalar hakkında eğitim çalışmalarına başladı. Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsü işbirliğiyle köylerde düzenlenen eğitimlere köy sakinleri yoğun ilgi gösteriyor.

Buca'da Kaliteli Üzüm Eğitimleri Başladı
 
Buca Belediyesi, geçmişinde büyük ve önemli bir yer tutan üzümü yeniden Buca’ya kazandırmak için mesai harcıyor. Kaynaklar Mahallesi’nde 13 dönüm arazi üzerinde üzüm üretimine başlayan ve içerisinde bağ kültürünü geliştirmek için bağ evi kurma çalışmalarına başlayan Buca Belediyesi, üzüm üretmek isteyen üreticiler için de eğitim seminerleri düzenlemeye başladı.
 
Buca Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ve Manisa Bağcılık Araştırmaları işbirliği ile düzenlenen eğitim toplantılarının ilki Kaynaklar Mahallesi’nde düzenlendi. Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsü ziraat mühendisleri tarafından verilen eğitime Buca Belediye Başkan Yardımcısı Erdem Başer Balkır, Buca köylerinden çok sayıda üretici ve üretici adayı katıldı.
 
Bağcılıkla ilgilenen veya yeni bağ kurmak isteyen üreticilere iki bölüm halinde verilen eğitimlerde kaliteli üzüm üretme teknikleri, bağ tesis tekniği, budama ve terbiye sistemleri en ince ayrıntısına kadar anlatıldı.
Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2016, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER