Buca'da Farklı 10 Kasım Etkinliği

İzmir’de, Buca Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 3D Mapping yöntemi ile belediye balkonundan halka seslendi, Nutuk’tan bölümler okudu.

Buca'da Farklı 10 Kasım Etkinliği
 
Buca Belediyesi, Atatürk’ün ölümünün 77’nci yıldönümünde farklı bir etkinliğe imza attı. Kurulan teknik düzenekle Atatürk 10 Kasım’da, akşam saatlerinde, Buca Belediyesi balkonundan halka seslendi. 3D Mapping tekniğiyle kurulan sistemle Nutuk’tan bölümler okuyan Atatürk’ü karşısında gören binlerce İzmirli duygulu anlar yaşadı. 7’den 70’e Atatürk sevgisi yaşayan İzmirlilerin paylaştığı videoların da yayınlandığı görsel etkinliğe CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da mesaj göndererek katıldı. Kılıçdaroğlu, "77 yıldır aynı inanç ve kararlılıkla emanetine sahip çıkıyoruz; İzindeyiz Atam!" dedi.
 
CHP’li Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina da aynı teknikle yaptığı konuşmada, "Geçmişini bilmeyen, geleceğini de göremez. Biz Cumhuriyet çocukları olarak, nereden geldiğimizi biliyoruz. Atatürk ve silah arkadaşlarından aldığımız güç, onur ve inançla, ay yıldızlı bayrak altında geleceğe yürüyoruz. Ve biliyoruz ki, yalnız değiliz. Biz milyonlarız. Biz Cumhuriyet Türkiye’sinin yılmaz neferleriyiz. Atam sen rahat uyu. Açtığın yolda, ışığının rehberliğinde ilerleyişini sürdüren, bu milyonlarca Cumhuriyet çocuğu, genci, yaşlısı var olduğu sürece Cumhuriyetimiz payidar kalacaktır" dedi.
 
Atatürk’ün halka seslenişinin ardından alanda bulunan çok sayıda İzmirli hep birlikte “Gençliğin Ata’ya Cevabı"nı okudu.
Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2015, 13:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER