banner9

Buca'da Elektronik Kütüphane Kuruluyor

İlçede okuma oranını arttırmak için hayata geçirdiği projeler ile öne çıkan Buca Belediyesi, vatandaşların istediği kitaba kolay ulaşımını sağlamak için elektronik kütüphane kuruyor.

Buca'da Elektronik Kütüphane Kuruluyor
 Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde yenilenen kütüphanesinde felsefeden tarihe, Türk ve dünya klasiklerinden çocuk kitaplarına kadar 10 bin kitap ile her yaştan Bucalıya hizmet veren Belediye, kuracağı elektronik kütüphane ile vatandaşlara istediği kitabı izleme ve takip etme imkanı da sunacak. Elektronik sistem sayesinde vatandaşlar www.buca.bel.tr adresinden e-kütüphane bölümüne tıklayarak, aradıkları kitabın okurda mı, rafta mı olduğunu bir tuş ile öğrenebilecek.
 
‘Okumak bize iyi gelecek’ sloganıyla ilçede okuma oranını arttırmak için Kitap Kafe ve Mini Sahaflar Sokağı kuran, sokak kütüphanesi ile kitapları vatandaşların ayağına götüren Buca Belediyesi, bünyesinde bulundurduğu kütüphanenin erişilebilirliğini arttırmak için yeni bir sistem kuruyor. Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde yer alan ve içerisinde romandan araştırma, bilimden popüler sanata kadar 10 bin kitap barındıran kütüphanesi ile hizmet veren Belediye, vatandaşların istediği kitaba ulaşımını kolaylaştırmak için elektronik kütüphane kuruyor. Kurulacak elektronik sistem ile kütüphane içerisinde yer alan kitaplar bu sisteme kaydedilecek ve vatandaşların istediği kitabı izleme ve takip etmesi sağlanacak. Elektronik sistem sayesinde vatandaşlar aradıkları kitabın, okurda mı yoksa rafta mı olduğunu www.buca.bel.tr adresinden e-kütüphane bölümüne tıklayarak, bir tuş ile öğrenebilecek.
 
Arayın biz gelip alalım
 
Okudukları kitabı kütüphaneye bağışlamak isteyen vatandaşlar Buca Belediyesi Güzel Sanatlar ve Mesleki Eğitim Merkezi içerisinde yer alan Kütüphane Müdürlüğü’ne bağışta bulunabilirken; evi uzak veya müdürlüğe ulaşımı zor alan vatandaşların 439 10 10 dahili 2407 numaralı telefonu aramaları halinde bağışları evden toplanıyor.
Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2016, 11:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER