Buca'da Dişler Emin Ellerde!

Buca Belediyesi, ilçe sınırları içerisindeki Anaokulu öğrencilerine diş fırçalama alışkanlığı kazandırmak ve ağız diş sağlığının önemini kavratmak amacıyla koruyucu ağız ve diş sağlığı eğitimi veriyor.

Buca'da Dişler Emin Ellerde!
Buca Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından 2014 yılı içerisinde şu ana kadar bin 500 miniğe diş ve ağız sağlığı eğitimi verildi, diş fırçası ve macunu dağıtıldı.
 
Miniklere ağız ve diş sağlığı eğitimini eğlenceli kılmak için karşılıklı diyaloglar ve uygulamalar ile anlatım yapan Diş Hekimi Hülya Demir, eğitimin en etkili olduğu yaş grubunun Anaokulu çağındaki çocuklar olduğunu bu sebeple Anaokulu çağındaki çocuklara eğitim verdiklerini söyledi. Demir, eğitimlerin her yıl artarak devam edeceğini de sözlerine ekledi.  
 
Buca Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Suzan Baram, ağız ve diş sağlığı eğitiminin yanı sıra en yakın zamanda çocuklarda erken yaşlardan itibaren yapılan ve ileride oluşabilecek çürük yüzdesinin azalmasında son derece etkili olan flor uygulamasına başlayacaklarını müjdeledi. Suzan Baram, 6 ayda bir kez uygulanan florlama ile Bucalı çocukların daha temiz ve daha sağlıklı dişlere sahip olacağını belirtti. 
 
Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2014, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER