Buca'da Dijital Bilgilendirme

Buca Belediyesi “Dijital Vatandaşlık ve Bilinçli İnternet Kullanımı” projesi kapsamında ilçedeki 2 bin çocuğa güvenli internet ve sosyal medyanın doğru kullanımı hakkında eğitim verdi.

Buca'da Dijital Bilgilendirme
Muhteşem Yüzyıl dizisinin “Şeker Ağası” Yüksel Ünal’ın Sibercan karakteriyle verdiği eğitimlerde, Bucalı çocuklara internet ve sosyal medyanın yanlış kullanımından doğabilecek zararlar, eğlenceli bir dil ile anlatıldı.
 
Buca Belediyesi hayatımızın neredeyse her alanına giren internetin özellikle çocuklar tarafından yanlış kullanımını engellemek için “Dijital Vatandaşlık ve Bilinçli İnternet Kullanımı” eğitim seminerleri düzenledi.
 
İlçe genelinde 5 okul ve portatif sahnelerde verilen eğitimlere, 2 bin öğrenci katıldı. Muhteşem Yüzyıl dizisinde “Şeker Ağa” rolü üstlenen Yüksel Ünal’ın sanal dünyanın gerçek kahramanı Sibercan‘ı canlandırarak verdiği eğitimlerde, çocuklar eğlenerek bilgilendi. Ünal, kendi hayatında yaşadığı trajikomik olayları mizahi bir dil ile anlatırken, internet ve sosyal medyayı bilinçli kullanmaları konusunda çocuklara bilgiler verdi.
Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2015, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER