Buca'da Cumhuriyet Coşkusu Sürüyor

İzmir’in Buca İlçesi’nde Cumhuriyet Haftası etkinlikleri kapsamında 301 gönüllü tarafından Buca Belediyesi önünde Türkiye haritası oluşturulacak.

Buca'da Cumhuriyet Coşkusu Sürüyor
Buca Belediyesi ve Buca Kent Konseyi öncülüğünde organize Cumhuriyet Haftası etkinlikleri Buca’da şölen havasında devam ediyor. Kutlamalar çerçevesinde, 6 Kasım saat 17.30’da Buca Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda ’Cumhuriyet’in Kazanımları’ konulu resim sergisi, saat 18.30’da ’Öncesi ve Sonrası’ adlı tiyatro oyunu ve 19.30’da ’Enver Aysever ile Cumhuriyet Söyleşisi’ gerçekleştirilecek. ’Cumhuriyet’in Kazanımları’ konulu kompozisyon ve resim yarışmasının ödül töreni de 6 Kasım’da gerçekleşecek etkinlikler arasında.
 
301 KİŞİYLE TÜRKİYE HARİTASI
 
Cumhuriyet Şenliği 7 Kasım’da Buca Belediyesi önüne taşınacak. 301 gönüllü vatandaş tarafından Buca Belediyesi önünde Türkiye haritası oluşturulacak. 5. Cumhuriyet Şenliği kapsamında dernekler ve diğer sivil toplum kuruluşları stant açacak. Yöresel halk oyunları ve jimnastik gösterilerinin yanı sıra 301 Bucalı vatandaşın katılımıyla Türkiye haritası oluşturulacak.
Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2015, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER