Buca'da Coşkulu Açılış

Buca Belediyesi tarafından Buca Koop Mahallesi’nde yapımı tamamlanan 4 bin metre kare park hizmete açıldı. Çoşkulu açılışın kurdelesini Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina hemşerileri ile birlikte kesti. Piriştina, “Park yapmak bizden sahip çıkmak sizden” dedi.

Buca'da Coşkulu Açılış
 
 
 
Buca Koop Mahallesi’nde 4 bin metrekarelik alan üzerine kurulan ve içerisinde çocuk oyun alanları, oturma bankları, yeşil alan, yürüyüş yolu ve otopark bulunan parkın açılışına mahalle halkı ile çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Kısa sürede yapımı tamamlanarak hizmete açılan parkın açılış töreninde konuşan Buca Koop Mahallesi Muhtarı Hakan Dönertaş, Başkan Piriştina’nın göreve geldiği ilk günlerde muhtarlarla toplantı yaptığını ve Buca Koop mahallesi muhtarı olarak Piriştina’dan mahallesine park yapmasını istediğini söyledi. Başkan Piriştina’nın görev süresinde daha bir yılı doldurmamış olmasına rağmen sözünü tuttuğunu belirten Dönertaş, mahalle halkı adına Başkan Piriştina’ya teşekkür etti, çiçek verdi. Başkan Piriştina ise konuşmasında, “Kentin yarattığı yoğun bunalımların arasında kendimize zaman ayıracak, spor yapma imkanı bulabileceğimiz alanlar yaratmayı hedefleyerek çıktığımız bu yolda ilk adımımızı bu parkımızla attık. Buca Koop mahallemize parkımız çok yakıştı. Biz yaptık bundan sonra parkımıza sahip çıkmak sizden. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
 
İzmir Milletvekili Musa Çam’ın da katıldığı açılışın ardından parkı gezen Başkan Piriştina hemşerileri ile hatıra fotoğrafı çektirdi, çocukların oyunlarını izledi. Park açılısı öncesi çocukların sevinci ise bir başka oldu. Oyuncak aletleri ile doyasıya eğlenen çocukların mutluluğu ise görülmeye değerdi. 
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2014, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER