banner9

Buca'da Bu Hafta Yönetim Kadınlarda

Buca BelediyeBaşkanı Levent Piriştina, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle 7-11 Mart tarihleri arasında görevi kadın belediye meclis üyelerine devretti. İlk Vekil Başkan Sabriye Özdemir ilk icraat olarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde memur ve kadrolu kadın çalışanların yanı sıra 238 taşeron kadın personelin de izinli olduğunu duyurdu.

Buca'da Bu Hafta Yönetim Kadınlarda
 
Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü çerçevesinde koltuğunu vekaleten, Belediye Meclis Üyeleri Sabriye Özdemir, Nehir Fırtına ve Canan Aydemir Özkara’ya devretti. Buca Belediye Başkanlığı makamına bir hafta süreyle vekalet edecek olan kadın meclis üyelerinden ilki olan Sabriye Özdemir, 8 Mart gibi anlamlı bir günde böyle bir görevi devralmaktan çok mutlu olduğunu belirterek, "Biz baştan beri ilçemizi başkanımızla beraber yöneteceğiz diye konuşmuştuk zaten. Bu bir farkındalık olması, genç neslin özendirilmesi ve artık siyasette de kadınların yaptırımı olacağını göstermek açısından güzel bir uygulama oldu. Ne mutlu bize" diye konuştu.
 
Devir teslim töreninin ardından Belediye hizmet binası önünde toplanan çalışanlara seslenen Başkan Piriştina, “Kadını görmezden gelenler asla bir yerlere gelemezler" dedi. Vekil Başkan Sabriye Özdemir, ilk icraat olarak 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde memur ve kadrolu kadın çalışanların yanı sıra 238 taşeron kadın personelin de izinli olduğunu duyurdu.
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2016, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER