Buca'da 6000 Kursiyere Ücretsiz Eğitim

Buca Belediyesi hobi, sanat ve meslek sanat kurslarında kış dönemi başlıyor. 3 yılda 10 bin 72 kursiyere ücretsiz eğitim veren Buca Belediyesi, 2017-2018 kış sezonunda da 6000 Bucalıya eğitim vermeyi hedefliyor.

Buca'da 6000 Kursiyere Ücretsiz Eğitim
Buca Belediyesi, bilgisayar işletmenliğinden, kuaförlüğe, ahşap boyamadan aşçılığa kadar 42 dalda düzenlediği kurslara pop orkestrası, kukla tiyatrosu ve sinema ve yönetmenlik kursları gibi yepyeni branşlar da ekledi. Çocuklara yönelik sanat kursu başvuruları 6 Ekim’de başlayıp, 14-15 Ekim tarihlerinde Bucalılar, Evka -1 ve Çamlıkule Semtevleri ile Güzel Sanatlar, Charlie Chaplin Etüt Meslek ve Sanat Atölyesi, Şirinyer Kadın Aktivite Merkezi ve Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezi’nde düzenlenen kurslarla Bucalılar yetenekleri doğrultusunda boş zamanlarını en güzel şekilde değerlendirme imkanına kavuşacak.
 
 
Çocuklar ve yetişkinler olarak 2 grup altında 42 ayrı dalda faaliyet gösterecek olan kurslar sayesinde binlerce Bucalı yeteneklerini geliştirme fırsatı yakalayacak. Çocuklara yönelik sanat kursları da düzenleyen Buca Belediyesi, Güzel Sanatlar ve Mesleki Eğitim Merkezi’nde halk oyunları, gitar, keman, bale, resim, tiyatro ve kukla branşlarında 14- 15 Ekim tarihlerinde yapılacak yetenek sınavıyla adaylarını alacak. Mali imkanları yeterli olmayan ailelerin eğitim giderlerine destek olmak amacıyla Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi’nde ders desteği programları açan Buca Belediyesi, 12. Sınıf öğrencileri için üniversiteye yönelik ders programlarına da Ekim ayı içinde başlayacak.
 
 
Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2017, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER