banner9

Buca'da 40 Cami Projesi

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, haziran ayında başlayacakları ve 780 bin liraya mal olacak proje ile ilçedeki 40 caminin bakım, onarım ve bahçe düzenlemesini yapacaklarını söyledi.

Buca'da 40 Cami Projesi
Buca İlçe Müftülüğü mayıs ayı olağan toplantısına katılarak din görevlilerinin talep ve isteklerini dinleyen Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, 40 cami projesini açıkladı. Buca İlçe Müftüsü Muharrem Gül ve ilçede görev yapan din görevlileri ile Şirinyer düğün salonunda bir araya gelen Başkan Piriştina, haziran ayında başlayacakları proje ile 40 caminin bakım, onarım ve çevre düzenlemesini yapacaklarını söyledi. İlçede yer alan 84 camiden ihtiyaç önceliğine göre belirlenen 40’ında çalışma yapacaklarını belirten Piriştina, diğer 44 caminin bakımını ise önümüzdeki yıl gerçekleştireceklerini ifade etti. Hemşerilerinin daha rahat ve temiz ortamlarda ibadetlerini yapmaları için çalıştıklarını vurgulayan Başkan Piriştina, çalışmaların bayrama kadar tamamlanacağını belirtti.
 
Tek tek söz alarak talep ve isteklerini dile getiren din görevlileri, Buca’da ilk kez bir belediye başkanının toplantılarına katıldığını ve kendilerini dinlediğini söyledi. Buca İlçe Müftüsü Muharrem Gül de 40 cami projesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bütün din görevlileri adına Başkan Piriştina’ya teşekkür etti, plaket verdi.
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2016, 13:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER