banner9

Buca'da 10 Bin Öğrenciye Çevre Eğitimi

Buca Belediyesi, gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir çevre bırakabilmek için sürdürülen çalışmalar kapsamında, ilçedeki 42 okulda çevre eğitimleri başlattı. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından verilen ve yaklaşık 10 bin öğrenciyi kapsayan seminerlerde, temiz çevre yaratmada ve sürekliliğinin sağlanmasında koyabilecekleri katkı ve çalışmalar konusunda bilgilendirme yapılıyor.

Buca'da 10 Bin Öğrenciye Çevre Eğitimi
Dünyadaki doğal kaynakların bilinçsizce tüketilip, hava, su ve toprağın duyarsızca kirletilmesi sonucunda yaşanan çevre sorunlarının bilinçli nesillerle durdurulabileceği inancıyla hareket eden Buca Belediyesi, ilçedeki ilkokullarda çevre bilinci eğitimlerine başladı. İnsan varlığını tehdit eden çevre sorunlarına dur demenin alışılagelmiş düşünce ve davranışlardan vazgeçilmesinin yanında, gelecek nesillere temelden bilinçli eğitim verilmesiyle mümkün olacağı düşüncesiyle hareket eden Buca Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelindeki 42 okulda eğitim verecek. İlçedeki tüm 6’ncı ve 7’inci sınıflarda eğitim gören yaklaşık 10 bin öğrenciyi kapsayan seminerler sonunda çocukların çevreye karşı pozitif tutum ve değer yargılarına ulaşması hedefleniyor.
 
2016 - 2017 eğitim ve öğretim yılı boyunca sürecek seminerlerin ilki Meşkure Şamlı Ortaokulu öğrencilerine verildi. Seminerde çocuklara, bitkisel atık yağlar, ambalaj atıkları, katı ve sıvı atıkların doğaya verdiği zararlar animasyonlar ile süslenen slayt sunum ile anlatıldı. Çocuklara ’Daha temiz yarınlar için bugün hep birlikte çevremize sahip çıkalım’ mesajı verildi.
Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2016, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER