Buca Belediyesi'nden Bir İlk Daha!

Buca Belediyesi, yine bir ilke imza atıyor. Belediye önümüzdeki Perşembe günü hizmete sokacağı okul öncesi bakım ve eğitim merkezi kanalıyla 3-6 yaş arasındaki çocuklara sabah 08:30 ile gece 23:00 arasında geçici bakım hizmeti verecek. Merkezden özel eğitim grubuna giren engelli çocuklar da yararlanabilecek.

Buca Belediyesi, okul öncesi grubuna giren 3-6 yaş arasındaki miniklerin emanet edilebileceği bir merkez açıyor. Tiyatro, sinema, özel bir yemek, kuaför ve alışverişe gitmek isteyen, ancak çocuklarını teslim edebilecek bir yer bulamayan Bucalılar, bu dertten kurtuluyor. Bundan böyle ilçe sakinleri, açılacak merkeze çocuklarını 3 saatliğine bırakabilecek. Uzman eğitimcilerin görev yapacağı okul öncesi bakım ve eğitim merkezi, sabah 08:30 ile gece 23:00 arasında faaliyet gösterecek. Özel eğitim grubuna giren engelli çocukların da bırakılabileceği merkez, gündüz programında okul öncesi eğitim de uygulayacak.
 
KREŞ VE ANAOKULLARI GELİYOR
 
Bucalıların çocuklarını belediye güvencesinde uzman eğitimci kadrolara emanet edebileceğini, bu merkezlerin sayısını artıracaklarını belirten Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, kısa bir süre içinde çok sayıda mahallede kreş ve anaokulları da açacakları bilgisini verdi. “Atatürkçü, aydın, temeli sağlam bireyler yetişsin istiyoruz” diyen Başkan Piriştina, “Evlilik yıldönümü için yemeğe çıkmak, sinemaya, tiyatroya, alışverişe, kuaföre gitmek ya da herhangi bir ihtiyacını karşılamak isteyen hemşehrilerimiz, bundan böyle sıkıntı çekmeyecek. Pırlantaları olarak gördükleri 3-6 yaş arasındaki minik yavrularını, bize emanet edebilecekler. Gözleri arkada kalmasın. Biz bu merkez sayesinde özellikle kadınlarımızın sosyal yaşam içinde daha aktif rol alacağına inanıyoruz. Buna katkı koymak istiyoruz. Böyle bir merkezi açıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Oluşumu sırasında İzmir Büyükşehir Belediyesi İzelman Kreş ve Anaokulları yönetiminden de destek aldık. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Bu merkezin sayısını artıracağız. Ayrıca çok sayıda mahallemize daha önce söz verdiğimiz gibi kısa bir süre içinde kreş ve anaokulları da açacağız” şeklinde konuştu. 
 
Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2014, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER