Bu Yarışma Başka...

İzmir Kültürpark’ta düzenlenen ’10’uncu AGRO-EXPO Tarım ve Hayvancılık Fuarı’, 14 Şubat Sevgililer Günü’nde ilginç yarışmalara sahne oldu. En güzel inek, boğa, koç, sakız koyunu ve keçi yarışmasında dereceye giren hayvanların sahiplerine ödüller verildi.

Bu Yarışma Başka...
İzmir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından, AGRO-EXPO Tarım ve Hayvancılık Fuarı kapsamında düzenlenen etkinliğe, 100’e yakın koyun, keçi, inek ve boğa katıldı. Küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin teşvik edilmesi amacıyla düzenlenen yarışmada en güzel saanen keçi ve sakız koyunları yarıştı. Yarışmada Necdet Güven’e ait teke ve Serkan Kaplan’a ait keçi ile İlhan Kafadar’a ait koç ve Mehmet Doğan’a ait koyun birinci seçildi.
 
Yarışmanın ödül töreninde teke ve koça damatlığı simgeleyen papyon takılırken; keçi ve koyuna tüller giydirildi. Sahipleriyle Objektiflere poz veren hayvanlara özel yapım altın çan takıldı. Sahipleri ise altın kazandı.
 
OĞLAK YEME YARIŞMASI
 
Fuar kapsamındaki diğer bir organizasyon ise oğlak yeme yarışması oldu. 5’er kişilik 5 takımın mücadele ettiği yarışmada fırında pişirilmiş oğlağı en hızlı bitiren takım belirlendi. Yarışmada oğlağı dakikalar içinde bitirmeyi başaran Tümosan ekibi birinci oldu. Organizasyonu düzenleyen İzmir Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Özer Türer, keyifli anları beraberinde getiren yarışmayı, kamuoyunda keçi etine karşı olumsuz yargıyı yıkmak amacıyla düzenlediklerini kaydetti.
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2015, 11:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER