banner9

'Bu Ülkenin Sırtı Yere Gelmez'

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, 2016 – 2017 yılında ülkemizin farklı illerinde göreve başlayacak Bucalı öğretmen adaylarını ağırladı. Çiçeği burnunda 60 Bucalı öğretmen adayına ilçede eğitim alanında yaptıkları projeleri anlatan Başkan Piriştina, ülkenin geleceğine yön verecek genç eğitim sevdalılarına başarılar dilerken, ''Sizlerin yüzlerinize baktığımda bu ülkenin aydınlık günlerine olan umudum daha arttı'' dedi.

'Bu Ülkenin Sırtı Yere Gelmez'
Türkiye’nin dört bir yanında görev yapmaya hazırlanan Bucalı 60 öğretmen adayı Belediye Meclis Salonu’nda Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ile bir araya geldi. Adaylara atandıkları bölgelerde başarılar dileyen Başkan Piriştina, yerel yönetim olarak ilçede eğitim alanında hayata geçirdikleri projeleri anlattı. Kamuda her mesleğin çok önemli olduğunu, fakat öğretmensiz bir toplumun düşünülemeyeceğini belirten Piriştina,”Böylesi eğitim sevdalıları olduğu sürece bu ülkenin sırtı yere gelmez” diye konuştu. 
 
Eğitim yatırımları sürecek
 
Yerel yönetim olarak eğitim alanındaki yatırımları bu ülkeyi bize kazandıranlara borç bildiklerini söyleyen Başkan Piriştina, görev sürecinde geride kalan 2 yılda en önemli yatırımları eğitim alanında yaptıklarını belirtti. Açtıkları Pırlanta Merkezleri ile hem annelerin hem de çocukların hayatlarına dokunduklarını ifade eden Başkan Piriştina, bunun yanı sıra geçtiğimiz yaz başlattıkları çalışmalar ile 40 okulun bakım ve tadilatını yaptıklarını, 49 bin 100 öğrenciye internet tabanlı kitap dağıttıklarını ve kurdukları portatif havuzlar ile binlerce çocuğa ücretsiz yüzme eğitimi verdiklerini dile getirdi. Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi ile çocukları üniversiteye hazırladıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Piriştina, insan odaklı eğitim temelli yatırım anlayışını, geride kalan 3 yıllık görev süresince sürdüreceklerini de vurguladı.
 
Ülke geleceğine yön veren en önemli mesleği öğretmenlik olduğunu söyleyen Başkan Piriştina,  “Kamusal alanda her meslek çok önemli ama öğretmensiz bir toplum düşünülemez. Üzerinize düşen yük çok büyük ve yaptığınız görev çok kutsal. Sizlerin yüzlerinize baktığımda bu ülkenin aydınlık günlerine olan umudum daha arttı. Burada beğendiğiniz projeleri gittiğiniz il ve ilçelerdeki kamu yöneticileri ile paylaşın. Umarım yaptığımız eğitim yatırımlarımız sizlerin gittikleri il ve ilçelere iyi birer örnek olur” dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2016, 09:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER