banner24

Bu Takımda Herkes Yıldız

Zorlu bir sezonun ardından güçlü rakiplerini geride bırakarak Türkiye Erkekler Basketbol 2.Ligi'ne yükselme başarısını gösteren İzmir Büyükşehir Belediyesi büyük sevinç yaşadı. Kariyerinin henüz ikinci yılında şampiyonlukla tanışan genç teknik adam Mustafa Ağme, sezonu 'Takımda yıldız isim yoktu. Ama şimdi herkes yıldız oldu' sözleriyle özetledi.

Bu Takımda Herkes Yıldız

İstanbul Teknik Üniversitesi, FMV Işıkspor ve Adanaspor gibi dev bütçeli takımların arasından sıyrılıp, İzmirli genç sporculardan oluşan kadrosuyla Basketbol Erkekler 2.Ligi'ne adını yazdıran İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde büyük sevinç var. 30 maçlık maratonda sadece 3 yenilgi alan mavi beyazlı kulüp, basketbol camiasının dikkatlerini üzerine çekerken, Mustafa Ağme de antrenörlük kariyerinin ikinci sezonunda ilk şampiyonluğuna ulaşmanın gururunu yaşıyor.

Sezon başındaki yapılanmada titiz davranmanın ödülünü şampiyon olarak aldıklarını söyleyen Mustafa Ağme, yakaladıkları takım ruhunu sene sonuna kadar koruyarak başarıya ulaştıklarını ifade etti. Antrenör Mustafa Ağme, gelişime açık, mücadele hırsı üst düzeyde ve arkadaşlık duygusu gelişmiş bir ekiple 30 maçta 27 galibiyet elde ettiklerinin altını çizerek, “Oyuncuların çok istekli olması, bizi başarıya ulaştırdı. Takımda yıldız bir isim yoktu ve bunun avantajını da iyi kullandık. Ama sonunda herkes yıldız oldu. Böyle bir ortamda 2.Lig'e çıkmak bizim için sürpriz değildi” dedi.

Mevcut kadronun bir iki takviyeyle yeni sezonda İzmir'i çok iyi temsil edeceklerine inandığını da söyleyen Mustafa Ağme, “Kadrodaki oyuncuların bir yıl daha bizimle kalması hem kulüp, hem de kendileri için çok yararlı olur. Artık Basketbol 2.Ligi'nde de büyük heyecan var. Yayınlar ve bahisten kulüp bütçelerine çok önemli katkılar sağlanıyor. İzmir'in marka değerine olumlu katkılar sağlayacağız. Altyapımız da oldukça iyi” ifadesini kullandı.

Ağme, İzmir BŞB Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun sıkıntılı süreçten geçilmesine rağmen spora olan desteğini sürdürdüğü için şampiyonluğu kendisine hediye ettiklerini de söyleyerek, “Zor günler yaşandı ama bizler, verilen emeklerin boşa gitmemesi adına başarılı olmaya mecburduk. Bu nedenle emeği olan herkese teşekkür etmek boynumuzun borcu. Yeni sezonda daha iyi yerlere gelmek için çabalayacağız” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2012, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER