banner51

Bu Projeler Bayraklı'yı Uçurur

DSP Bayraklı belediye başkan adayı ve Ege-Koop genel başkanı Hüseyin Aslan, projeci kimliğini bir kez daha gösterdi. Aslan, 5 vizyon 200 sosyal, kültürel ve ekonomik proje açıkladı.

Bu Projeler Bayraklı'yı Uçurur

DSP Bayraklı Belediye Başkan Adayı ve Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, “Bayraklı’da kavga etmeyecek, uzlaşacağız. Tehdit etmeyecek, ikna edeceğiz” dedi.  İlçeyi marka kent yapacak teleferik hattından eğlence ve spor adasına 5 vizyon, 200’ü aşkın da sosyal, kültürel ve ekonomik içerikli projeyi kamuoyuyla paylaşan Aslan, “Kentsel dönüşümde hakkı ve halkı esas alacağız, işsizliği Bayraklı’dan silip atacağız. Çarşıyı 24 saat yaşar hale getirmekle kalmayacak iki kavşağı bir araya getirerek, İzmir’in en özel kent meydanını yaratacağız” dedi.

Aslan, “ İzmir’in kuruluşuna tanıklık eden tarihi değerleri yeryüzüne çıkararak, Smyrna Meydanı’nı yeniden düzenleyerek, Bayraklı’ya bir tarihi kent kimliği kazandıracağız” dedi.  Ayrıca İzmir’in en büyük kent meydanını Bayraklı’da yapacağını ve Barış Anıtı’ndan bir teleferik hattı kurarak, Bayraklı’yı hem kentsel yaşam hem de turistik alanda bir cazibe merkezi haline getireceğini anlatan Aslan, Sevgi Yolu Çarşısı’nı da yeniden düzenleyerek, 24 saat yaşayan canlı ve sosyal hayatın da bir parçası olan alışveriş merkezi yapacağını söyledi. Aslan, bu arada Bayraklı halkını deniz ile buluşturacak körfezde bir eğlence adası ve deniz suyu havuzu inşa ederek, Bayraklı’ya bir turizm kenti vizyonu ve eğlence merkezi kimliği kazandıracağını vurguladı.

Aslan, bu projelerini yerel ve ulusal medyanın üst düzey temsilcilerinin katıldığı toplantıda ayrıntılarıyla paylaştı. Bayraklı’nın İzmir’in en stratejik noktası olduğunu,  öncelikle ilçede olmayanları tespit etmekle işe başladıklarını kaydeden Aslan, “Bayraklı’da insan odaklı bir yönetim yok. İnsanları öteki görmeyen bir anlayış yok, demokrasi yok.  İş yok, aş yok, eğitim yok, sağlık yok, istihdam yok, altyapı yok, otopark yok, yol yok, yeşil yok. Sinema yok, tiyatro yok, park yok, gençlere destek yok. Aidiyet duygusu yok. Tüm bunları birleştirdiğimizde de Bayraklı’da geleceğe güven yok. İşte biz tüm bu yokları varlığa dönüştürmek için yola çıktı. Yoklukları varlığa dönüştürmek için varız dedik” ifadelerini kullandı.

“TEHDİT ETMEYECEK, İKNA EDECEĞİZ”

Bayraklı’da halka rağmen iş yapılmayacağını, fırsatçılara gözaçtırılmayacağını vurgulayan Aslan, “ Sen benden değilsin beriki Türk değil. Sen Sünni’sin sen Alevi’sin sen Uşaklısın sen Erzurumlusun demeyeceğiz. Kavga etmeyecek, uzlaşacağız. Tehdit etmeyecek, ikna edeceğiz. Bayraklı’nın aşağısı, yukarısı diye ayrım yapmayacağız. Aradaki uçurumları yok edeceğiz.  Her bir projemiz Bayraklı’nın ayağa kalkması ve kalkınmasına yönelik olacak. Özellikle vatandaşlar ile belediye arasındaki uçurumu gidereceğiz. Ben yaptım oldu anlayışını sonlandıracağız. Dost kapısı belediye uygulamasını başlatacak, mahalle komiteleri oluşturacak, muhtarlar ve dernek masalarını aktif hale getireceğiz” dedi.

“İŞSİZ BIRAKMAYACAĞIZ…”

Aslan, Özellikle işsizlik konusunda çok hassas olduklarını, ilçenin 15 mahallesinde sayısız işsiz genç bulunduğunu da söyledi. Belediyelerin ‘benim bu konuda yapacağım bir şey yok” diyemeyeceğini ifade eden Aslan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Kooperatifçilik tecrübemizi üretim alanına taşıyacak, İşsize İş Kazandırma Projesi’ni derhal hayata geçireceğiz. Zor durumdaki işletmelerimize, esnafımıza ve hiçbir geliri olmayan ailelere de belli bir limite sahip Dayanışma Kartları vereceğiz. Sağlık hizmetlerini ilçenin her noktasına hakim kılacak, kültür sanat projeleri ile sosyal yaşamı renklendireceğiz. Kısacası yıkılıp dökülmüş, kırılmış küstürülmüş, ihmal edilmiş bir ilçeyi ve yaşayanlarını yeniden ayağa kaldıracağız.”

“DÖNÜŞÜMDE HAK VE HALKI GÖZETECEĞİZ”

Aslan’ın toplantıda önemle üzerinde durduğu bir başka konu da kentsel dönüşüm oldu.  İnsanların süreçten koptuğunu, inancını yitirdiğini, korkusunun arttığını savunan Aslan, “ Aday olduğum andan itibaren benim için ‘O müteahhit’ diye propaganda başlattılar. Bunu söyleyenler benim kooperatifçilikteki başarılarımı, 30 yıllık geçmişimi hiçe sayanlardır. Bu kişiler halkı kendi hesaplarına kurban etmeye çalışanlardır. Zaten halk da uyanmıştır. Biz hak ve halk temelli dönüşüme imza atacağız.  Hak sahibi proje ve planlarda söz sahibi olacak, borçlanmayacak, beklemeyecek, rantçılara kurban edilmeyecek, karardan uygulamaya sürecin her aşamasında yeralacak. Buradaki dönüşüm ile ilçede sosyal ve kültürel değişim de yaşanacak. Halk bana inanıyor, güveniyor çünkü geçmişimi biliyor.”

 

İŞTE ASLAN’IN BAYRAKLI PROJELERİ:

·        SMYRNA KENTİ ORTAYA ÇIKARILACAK

·        BARIŞ ANITI’NA TELEFERİK HATTI KURULACAK

·        EĞLENCE VE SPOR ADASI / DENİZ SUYU HAVUZU

·        BAYRAKLI ÇARŞISI ALIŞVERİŞ MERKEZİ

·        BAYRAKLI MEYDANI

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2014, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER